My Maze: Puzzle Craze – labiryntowy zawrót głowy

0
615

Gra My Maze: Puzzle Craze oferuje nieco inną labiryntową rozgrywkę od większości mobilnych produkcji logicznych. Jeżeli samo szukanie właściwej ścieżki prowadzącej do mety to dla Was zbyt mało, na pewno ucieszycie się na widok teleportów, kolców oraz innych rozmaitych ulepszeń zabawy.

W produkcji My Maze: Puzzle Craze mamy przed sobą jasno postawiony cel. Musimy zebrać wszystkie trójkąciki porozrzucane po planszach, unikając przy tym ślepych zaułków, a także różnych przeszkadzajek. Te ostatnie – na szczęście – pojawiają się w grze stopniowo, dzięki czemu mamy dużo czasu na oswojenie się z ich możliwościami.

maze

Plansze dostępne w opisywanej produkcji podzielone zostały na paczki. Każda z nich to zbiór dokładnie czterech leveli, w których możemy zdobyć określoną liczbę gwiazdek. Jak łatwo to przewidzieć, wyzwania posegregowane zostały ze względu na występujące w nich elementy. Pierwsze z nich pozwalają nam wczuć się w zabawę, kolejne dodają teleporty i tak dalej, i tak dalej… aż do totalnego misz-maszu, gdzie trudno się ruszyć.

Co trudnego jest w My Maze: Puzzle Craze? Głównie chodzi o sposób poruszania się białej piłeczki. Może ona zatrzymywać się jedynie w sytuacji, gdy spotka się z jakimś oporem ze strony ścianki czy innych. Wierzcie lub nie, ale wcale nie jest to błahostka!

Czyhające na nas przeszkody oraz ukryte gwiazdki są jedynymi rzeczami, które w My Maze: Puzzle Craze zasługują na miano urozmaiceń. Niestety, poza takimi typowo pozytywnymi stronami, w grze jest też kilka negatywnych. Bez wątpienia największymi z nich są reklamy oraz limit żyć. Na szczęście, można sobie poradzić z nimi dzięki mikropłatnościom.

Na chwilę obecną można powiedzieć, że My Maze: Puzzle Craze oferuje miłą dla oka, minimalistyczną grafikę, proste dźwięki odprężające nasze zmysły oraz kilkadziesiąt całkiem wymagających poziomów. Autorzy apki zapewniają, że plansz będzie jeszcze więcej, a więc powodów do narzekań raczej mieć nie będziemy. Czy rzeczywiście tak będzie? To już najlepiej zweryfikuje czas.