My Horse – wirtualny konik dla małych i tych nieco starszych

0
716

Gra My Horse pozwala graczom na opiekowanie się wirtualnymi końmi. Mimo że produkcje tego typu zazwyczaj kojarzą się z typowo dziecięcymi, opisywane w tym wpisie dzieło powinno zadowolić również nieco starszych i bardziej doświadczonych miłośników jeździectwa oraz wszystkiego, co z nim związane.

Chociaż w My Horse mamy spore możliwości, tutorial jest stosunkowo krótki. Przede wszystkim daje on nam okazję do zapoznania się z najważniejszymi opcjami, a do tego pokazuje jak wykonywać niektóre czynności. Jeżeli nie lubicie samouczków, bez żadnych skrupułów możecie „na ślepo” naciskać przyciski „OK”, gdyż na własną rękę również można sporo się dowiedzieć.

Dzięki gierce z tego wpisu każdy użytkownik smartfona dostaje okazję do opiekowania się mobilnym koniem. Na starcie dostajemy tylko jedno stworzenie, ale kiedy nabierzemy wprawy, spokojnie możemy zdecydować się na zakup kolejnych. Oczywiście, wiąże się to ze stratą waluty, czyli złotych monet lub diamentów. Te drugie – niestety – dostępne są głównie za prawdziwe pieniądze.

Produkcja My Horse zaskoczyła mnie swoim zaawansowaniem. Nie spodziewałem się, że będzie pozwalała na coś więcej, niż karmienie i patrzenie na zwierzęta. Moim zdaniem, najbardziej godna pochwały jest opcja umożliwiająca startowanie w zawodach oraz uczenie podopiecznego różnych sztuczek, chociaż znajdą się pewnie tacy, którym pasować będzie mieszanie karm oraz pielęgnowanie stworzeń.

Jeżeli Waszym zdaniem opiekowanie się zwierzakami tylko po to, by zdobywać nowe poziomy jest czymś absolutnie nudnym, My Horse nie spełni Waszych oczekiwań. Nie powinni jednak być zawiedzeni ci, którym podoba się odblokowywanie i odkrywanie nowych zwierzaków, strojów dla dżokejów oraz innych tego typu gadżetów.

Wiadomo, że My Horse nie jest wspaniale wyglądającą produkcją. Trójwymiar zastosowany w tej apce nie powinien jednak wywołać  Was zbyt wielu negatywnych emocji. Jak doskonale widać do na screenach, gierka prezentuje się całkiem nieźle. Co do dźwięków, według mnie, są troszkę za sztuczne, jednak można do nich przywyknąć.

Minusem gry jest fakt, iż dostępna jest ona tylko w angielskiej wersji językowej, tak więc raczej nie można dać jej pod „opiekę” swoim dzieciom.