My Emma – gratulacje, zostaliście rodzicami! [VIDEO]

0
1330

Niezliczona ilość gier, w których opiekujemy się zwierzakami, zmusiła mnie do poszukania alternatywy wersji nieco bardziej ludzkiej. Ku swojemu zdziwieniu, apka My Emma wpadła w moje ręce stosunkowo szybko. I co najważniejsze – spodobała mi się na tyle, że do dzisiaj zaglądam do niej raz na jakiś czas.

Biorąc pod uwagę, że Pou to strasznie popularna gierka, nie wyobrażam sobie, abyście zamiast ludzkiego bobasa woleli jakiegoś tam ziemniaczka. Posiada on co prawda ubrania i można się z nim bawić, ale zawsze powtarzam, że dla człowieka nie ma godnego zastępcy i w przypadku gry My Emma ta reguła zdecydowanie się potwierdza.

emma

Opisywana produkcja rozpoczyna się w momencie, gdy do pewnego domu przyfruwa bocian. Oczywiście, jak pewnie się domyślacie, zwierzak transportuje dziecko, które za chwilę będzie naszym mobilnym podopiecznym. Dom to natomiast miejscówka, gdzie będziemy przebywać od samego początku gry do jej końca.

Podobnie jak w przypadku produkcji z wirtualnymi zwierzętami, w My Emma również wymaga się od nas skupienia na higienie, zabawie oraz jedzeniu. Nie mogło zabraknąć tutaj także garderoby, gdzie bohaterka przymierza swoje ciuszki, czy jak kto woli – stroi się, by pięknie i modnie wyglądać.

Domyślnie dziewczynka w grze nosi imię Emma, ale możemy je zmienić. To jednak nie jedyna możliwość, jaką oferuje apka. Dostępna jest w niej cała masa dodatków od gąbek do mycia, a kończąc na przepysznym jedzeniu. Oczywiście, nie możemy wszystkiego dostać od razu, dlatego tak ważne jest, by spełniać każdą zachciankę mobilnej pociechy.

emma1

Dziewczynka dostępna w grze rośnie na naszych oczach, ale z biegiem czasu wcale nie zmienia swojego podejścia do życia. Cały czas ma mnóstwo wymagań, a my musimy robić wszystko, by spełniać jej oczekiwania. Tylko dzięki temu zdobywamy serduszka, a one są symbolem punktów doświadczenia, czyli tego, co wpływa na nasz level i dostępne gadżety.

Pod względem graficznym My Emma prezentuje się przesłodko, ale nie do przesady. Moim zdaniem, największym atutem tej produkcji jest fakt, iż wszystko dostępne jest w niej całkowicie za darmo. Nie musimy wydawać ani złotówki, by uzyskać dostęp do każdego przygotowanego elementu. W takich sytuacjach aż chce się kliknąć w reklamę w grze, zgadzacie się?