Music Runner – muzyczna plątanina pełna neonów

0
590

Music Runner głównym bohaterem nie jest kosmita, człowiek z nadprzyrodzonymi zdolnościami ani też żaden z popularnych zwierzaków. Najważniejsza we wspomnianej grze jest po prostu… muzyka. Jeżeli zatem od zręcznościówek wymagacie przede wszystkim dobrego i niepowtarzalnego soundtracka, nie powinniście mieć w tym przypadku powodów do narzekań.

Gra z tego wpisu osadzona jest w pewnym, neonowym świecie. Nietrudno dostrzec tutaj plątaniny jaskrawych elementów, strzałek oraz ognistych kulek, co na pewno niektórych z Was zachęci do zainstalowania Music Runnera, natomiast innych totalnie odstraszy i sprawi, że będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o dziele studia Further Games i czasie, jaki mu poświęcili.

music

Zgodnie z tym, co pisałem we wstępie, apka nie pozwala nam kierować żadnym wirtualnym osobnikiem. Głównym celem w niej jest przeciąganie palcem po ekranie w kierunku wskazywanym przez strzałki. Utrudnieniem jest fakt, że trzeba zrobić to w odpowiednim momencie – nie za szybko i nie za późno. Każdy błędny ruch skutkuje bowiem zakończeniem zabawy. Nie przesadzę, jeśli powiem, że w Music Runner wyczucie mechaniki gry jest zdecydowanie ważniejsze, niż w przypadku innych zręcznościówek.

Produkcja oferuje nam kilka poziomów do ukończenia. Nie oznacza to jednak, że dochodząc do mety w każdym z nich, absolutnie nie mamy już co robić. Jak to możliwe? To proste – nie chodzi tutaj o dotarcie do końca planszy, lecz o zdobycie jak największej ilości punktów, a te głównie pojawiają się na naszym koncie, gdy zaliczymy perfekcyjny „ślizg” na strzałce oraz zbierzemy dużą ilość różnokolorowych punkcików umieszczonych w losowych miejscach.

music1

Soundtrack w Music Runner nie spodoba się wszystkim. Jeżeli słuchacie rocka albo POP-u, to z pewnością musicie poszukać jakieś innej apki. Zadowoleni powinni być za to ci, którzy mają w swoich odtwarzaczach dużą ilość muzyki klubowej pełnej elektronicznych efektów oraz mocnych bitów. Szczerze powiedziawszy, techno nie jest czymś, nad czym się zachwycam. I właśnie dlatego żałuję, że autorzy opisywanej gry nie udostępnili opcji wykorzystywania własnej muzyki podczas rozgrywki.

Runner autorstwa Further Games prezentuje się na ekranie całkiem nieźle. Zdecydowanie można nazwać go oryginalnym i pełnym dobrze wyglądających szczegółów. Niestety, od czasu do czasu pojawią się w nim reklamy, które psują nieco efekt. Cóż, takie już są uroki darmowych produkcji.