Mr. Tigon – skamieniały ptak i jego ekipa [VIDEO]

0
576

Nie wiem, skąd ludziom ze studia Kawasoft wziął się pomysł na grę, w której kolorowe ptaki chcą za wszelką cenę zamienić się w kamień. Wiem jednak, że darmowa łamigłówka o nazwie Mr. Tigon to znakomita propozycja dla tych wszystkich, co lubią przed ekranem smartfona wytężać swoje umysły i nie interesuje ich krótkoterminowa rozrywka.

Mr. Tigon świat oblegany jest przede wszystkim przez kanciaste ptaki, które w pierwszej chwili przypominają pingwiny, jednak po odsłonięciu skrzydeł dają nam do zrozumienia, że wcale nimi nie są. Nie znamy dokładnej historii towarzyszącej wspomnianym zwierzaczkom. Dostajemy jedynie informację na temat tego, że ucinają sobie drzemkę, a ich marzeniem jest stać się… kamieniami.

Mimo że fabuła opisywanej produkcji nie wydaje się wciągająca, a na pewno sensowna, rozgrywka potrafi utrzeć nosa nawet największym mózgowcom. Wykonanie zadania w Mr. Tigon to bowiem nie lada wyzwanie. Wprawdzie zawsze chodzi o to, aby przeturlać bohaterów do elektrycznych miejscówek, jednak na początku wystarczy do tego umysł pięciolatka, natomiast później trzeba wykazać się dużo większym sprytem i umiejętnościami logicznego myślenia.

Bez względu na to czy znajdujemy się na planszy numer pięć, czy czterdzieści, skorzystać możemy z dwóch elementów ułatwiających zrealizowanie powierzonego nam celu. Jeden z przycisków pozwala zamienić ptaka w kamień w sposób bezpośredni, natomiast drugi to podpowiedź w postaci filmiku. Możecie wierzyć mi lub nie, ale prawdopodobieństwo, że będziecie korzystać z obu tych urozmaiceń jest bardzo duże.

Autorzy Mr. Tigon nie zastosowali w swojej grze wirtualnego sklepiku. Oznacza to, że nie mamy w niej jakichkolwiek power-upów, które występują w podobnych produkcjach. Jedyną rzeczą, jaką kupić możemy za pieniądze są wspomniane już przeze mnie podpowiedzi. Problem w tym, że monety w apce możemy uzyskać tylko i wyłącznie poprzez płatności Google.

Graficznie dzieło studia Kawasoft prezentuje się lepiej niż dobrze. Według mnie, niczego mu nie brakuje. Bohaterowie wyglądają sympatycznie i kolorowo, a otaczający ich świat sprawia wrażenie uroczego do granic możliwości. Warto wspomnieć również o tym, że w Mr. Tigon brakuje reklam. To rzadkość w darmowych apkach.