Mr Odjo – nie drażnij potworów!

0
560

Na pewno zgodzicie się ze mną, że weekend powinien służyć głównie odpoczynkowi. A z racji tego, że już jutro mamy sobotę, i to ostatnią sobotę przed świętami, postanowiłem z samego rana nie męczyć Was zagmatwanymi produkcjami, natomiast skupić się na czymś nieco mniej zaawansowanym. Ale spokojnie – w Mr Odjo i tak na nudę nie będziecie narzekać, co gwarantuję Wam już teraz!

Bohater gierki Mr Odjo stanął przed dość niecodziennym dylematem – stać się jedzeniem czy też dostarczyć jedzenie. Dla nas może się to wydawać dziwne, ale jestem przekonany w stu procentach, iż stworka z jednym okiem oraz wielką głową nic w życiu nie jest w stanie zaskoczyć. A przecież musicie przyznać mi rację, iż najważniejsza postać apki studia Bitbox Games do standardowych nie należy.

Poza wspomnianym wyżej stworem, którego imię zamieszczone jest w tytule gry, występują tutaj również dwie kreatury. Co najważniejsze, bardzo głodne kreatury, które za kilka ciastek są w stanie zrobić dosłownie wszystko. Jeżeli jeszcze – krok po kroczku – nie udało Wam się dojść do tego, na czym polega zadanie gracza w Mr Odjo, za chwilę wszystko stanie się dla Was jasne.

Pierwsza i najważniejsza rzecz – w opisywanym tytule chodzi tylko i wyłącznie o karmienie zgłodniałych potworów. Robimy to poprzez dostarczanie im ciastek. Jaką taktykę obierzemy, to już zależy od nas. Możemy starać się balansować na krawędzi głodu jednego z bohaterów i karmić go dopiero, kiedy pasek zdenerwowania osiągnie niemalże maksymalny poziom albo skupić się na szybkim eliminowaniu niewygodnych dla nas sytuacji.

Ciastka spadają nam z nieba, a my musimy robić wszystko, by złapać ich jak najwięcej. W trakcie zabawy nie możemy jednak zapominać o czymś innym – przeszkodach w postaci radioaktywnych beczek oraz ulepszaczach występujących w postaci różnokolorowych miksturek. Te czerwone zwiększają ciastka, dzięki czemu łatwiej je złapać, pomarańczowe spowalniają rozgrywkę, natomiast żółte… a zresztą, sprawdźcie sami. Bo po co mam Wam zbyt wiele zdradzać i psuć Wam frajdę?

Autorzy gierki Mr Odjo przygotowali dla nas dwa poziomy trudności. Nie różnią się one w zasadzie od siebie niczym poza tym, że w tym dużo bardziej wymagającym potwory w dużo szybszy sposób stają się zdenerwowane. No i można w nim zdobywać achievementsy, co jest kolejną szansą na powiększenie levelu w usłudze Google Play Games.