Moy Cartoon World – młodszy brat Pou i jego latająca czapka [VIDEO]

0
742

Kojarzycie Moy, fioletowego stworka, którego uważa się za młodszego brata Pou? Jeżeli tak, na pewno wypróbujecie grę o nazwie Moy Cartoon World gdzie przychodzi nam wspomnianym zwierzaczkiem latać przed siebie śmiesznie wyglądającym pojazdem i… właściwie to tylko tyle.

Moy Cartoon World wcielamy się w postać tytułowego bohatera, który pewnego dnia postanawia wyruszyć swoim czterokołowym pojazdem w podróż przez nieznane mu tereny. Do odwiedzenia mamy w grze kilka lokacji – dziki zachód pełen kaktusów i piachu, lasy z atakującymi nas wrednymi osami oraz śnieżną krainę, gdzie poza białym puchem nie jesteśmy w stanie dostrzec nic innego.

moy

Rozgrywka w grze skupia się na śrubowaniu rekordów dystansowych. Brniemy w niej wirtualnym bohaterem zgodnie z zasadą – im więcej metrów, tym lepiej. Podczas przygody przychodzi nam zbierać złote pieniążki. Możemy je wykorzystywać w sklepie. Niestety, dostępne są w nim tylko i wyłącznie nowe pojazdy. Co najgorsze, tylko tak naprawdę jeden z nich jesteśmy w stanie kupić bez konieczności wydawania prawdziwej kasy. Uważam, że jest to cios poniżej pasa.

Mimo że Moy Cartoon World wydaje się być grą dla dzieci, spotykamy w niej ogromne ilości naprawdę ciężkich do ominięcia przeszkadzajek. Mamy tutaj latające bzyczące osy, pociągi pędzące z ogromną prędkością, rakiety wystrzeliwane w naszym kierunku oraz kolce wyrastające z ziemi.

Sterowanie zastosowane w apce nie należy do skomplikowanych. Tak naprawdę wszystko, co musimy w niej robić, to dotykać ekranu w momencie, gdy chcemy, by nasz bohater ruszył do góry. Jak dobrze wiecie, nieskomplikowane rozwiązania są najlepsze – w tym przypadku ta reguła również doskonale się sprawdza.

Autorzy Moy Cartoon World przygotowali globalny leaderboard oraz zadania poboczne do wykonania. Mimo że gry nie można zaliczyć do najgorszych, muszę przyznać, że nie wciągnęła mnie na długo. Polatałem sobie pojazdem raz, drugi, trzeci i w końcu powiedziałem sobie dosyć! Chętnie bym lepiej zaopiekował się stworzonkiem w grze, gdyby za zbierane podczas rozgrywki pieniążki mógłbym kupować więcej rzeczy.

Audiowizualnie Moy Cartoon World nie wypada najgorzej. Gra jest kolorowa, lecz – niestety – zastosowane w niej dźwięki są ubogie jak ludzie uzależnieni od hazardu.