Moviewood – prywatne Hollywood w kieszeni

0
605

Moviewood na pozór jest kolejną grą strategiczną, w której chodzi o budowanie własnego miasta. Tym razem jednak nie futurystycznego ani militarnego, lecz… filmowego. Czy jednak tylko tyle można powiedzieć o wspomnianej produkcji? Absolutnie nie, warto też już na wstępie nadmienić, że sporo w niej elementów znanych z apek z gatunku hidden object, tak więc bystre oko jest tu zdecydowanie w cenie!

Moviewood uruchamia się w iście hollywoodzkim stylu. Na samym początku mamy okazję podziwiać pięciosekundowe odliczanie znane z retro produkcji, po którym następuje krótka animacja. Ostatnim krokiem przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki jest dotarcie do wirtualnej bramy filmowego miasta, przy której właściwie zaczynamy swoją mobilną karierę producenta.

Zanim dostajemy możliwość budowania tego, na co mamy ochotę i środki, zmuszeni jesteśmy przez kilka minut wysłuchiwać rad pewnego pana z siwym, kilkudniowym zarostem. Dzięki temu krótkiemu tutorialowi uzyskujemy podstawowe informacje na temat kręcenia filmów, zatrudniania aktorów oraz poznajemy w pobieżny sposób interfejs apki.

Tak jak pisałem we wstępie, Moviewood to nie tylko gra strategiczna. Wprawdzie chodzi w niej głównie o to, aby rozbudowywać prywatne wirtualne miasto i zarabiać dzięki temu niebagatelne sumy pieniędzy, jednak sama rozgrywka nie polega jedynie na patrzeniu na suche liczby. Podczas przygotowywania scen do filmów musimy, na przykład, wyszukiwać ukryte w danym miejscu przedmioty. Im szybciej uda nam się je odnaleźć, tym więcej punktów otrzymujemy.

Proces tworzenia hitów na miarę Oscarów jest w grze kilkuetapowy. Poza samą zabawą w stylu hidden object, przychodzi nam także sprawdzić się w roli projektanta plakatów oraz eksperta od rekrutacji. Czasem zdarza się, że aktorzy sami wyrażają chęć współpracy, ale zazwyczaj jest z tym dużo, dużo gorzej.

Nie zabrakło w Moviewood wirtualnej waluty oraz „specjalnych” monet, które – rzecz jasna – kupić możemy za prawdziwą kasę. Mikropłatności przydają się nie tylko do przyspieszania konkretnych prac budowlanych, lecz również do wyposażania się w podpowiedzi dotyczące ukrytych obiektów.

Grafika i dźwięki towarzyszące rozgrywce w Moviewood na pewno warto pochwalić. Mobilne miasto pełne rekwizytów filmowych oraz wszelkiej maści dodatków prezentuje się bardzo dobrze, szczególnie jak na grę strategiczną. Warto również nadmienić, że w grze nie mamy do czynienia z nachalnie wyświetlającymi się reklamami, dzięki czemu możemy skupić się tylko na przyjemności z zabawy.