Move – rusz głową i… kuleczkami

0
568

Uwielbiam gry logiczne, które na pierwszy rzut oka wydają się proste jak drut, a w rzeczywistości okazują się być naprawdę twardym orzechem do zgryzienia. Jeżeli macie podobnie, na pewno spodoba Wam się gra o nazwie Move, która kilka dni temu znalazła się na moim smartfonie. I co tu ukrywać – jest tam aż do dzisiaj!

Reguły rządzące grą Move są dosyć łatwe do wytłumaczenia. Na każdej planszy dostępnej w aplikacji naszym zadaniem jest umieścić kolorowe kulki w odpowiednie miejsca. „Odpowiednie”, czyli takie, które posiadają taką samą barwę, co koliste elementy. Sprawę komplikuje przede wszystkim fakt, iż kuleczkami nie kierujemy z osobna, lecz „hurtowo”. Musimy więc dobierać ruchy w taki sposób, by był on właściwy dla każdego sterowanego przez nas wirtualnego przedmiotu.

moves2

Do przejścia mamy w produkcji studia Nitako Brain Puzzles kilkaset leveli. Usytuowane są one w dwunastu rozdziałach, które różnią się od siebie przede wszystkim liczbą występujących w nich kolorów, a także wielkością plansz. Z pierwszych trzech możemy korzystać za darmo tak długo, jak nam się to podoba. W kolejnych odblokowanych jest tylko 10 poziomów. Aby uzyskać dostęp do kolejnych, należy wykupić paczkę Premium.

O sterowaniu zastosowanym w Move wiele pisać nie trzeba. Jak się pewnie większość z Was domyśla, wszystkie ruchy wykonujemy tutaj, przesuwając palcem po ekranie w odpowiednią stronę. Jest to dosyć marne pocieszenie, biorąc pod uwagę, że rozgrywka naprawdę potrafi dać w kość naszemu umysłowi.

moves

Wbrew temu, co się powszechnie uważa, nadal w Google Play spotkać można gry logiczne, które dobrze wypadają pod względem wizualnym. Move jest tego doskonałym przykładem. Apka od samego początku do końca wygląda modernistycznie, a jednocześnie bardzo przejrzyście. Nie dostrzegłem w jej wyglądzie jakichkolwiek wad, a o zaletach mógłbym pisać naprawdę długo.

Nie tylko oczy cieszą się na widok opisywanej produkcji. Frajdę mają również uszy. A to dlatego, że zastosowane w grze efekty dźwiękowe – mimo że dosyć proste – są kojące i świetnie pasują do ogólnego, nowoczesnego klimatu apki.

Czy warto pobrać Move? Jak najbardziej. I to nawet jeśli nie mamy ochoty wydawać na nią ani złotówki!