Mouse – wciągająca łamigłówka z myszką w roli głównej

0
498

Jeżeli do tej pory, szukając dla siebie gry logicznej, sugerowaliście się jedynie wyglądem apki, będziecie musieli zmienić swoje nawyki. Łamigłówka mobilna o nazwie Mouse udowodni Wam bowiem, że nie trzeba wcale ładnej oprawy graficznej i skomplikowanej rozgrywki, by świetnie się bawić.

W grze Mouse występuje w roli głównej tytułowa mysz. Nieznane jest imię gryzonia ani też jego życiorys. Wiadomo jednak, co musimy zrobić, by ułatwić mu życie. Przede wszystkim chodzi o to, by uwolnić go z labiryntu złożonego z różnej wielkości bloczków o prostokątnych wymiarach. Mimo że na pierwszy rzut oka gra nie wydaje się specjalnie wymagająca, na pewno przejście wszystkich dostępnych w niej poziomów zajmie Wam kupę czasu.

mouse2

Zasady rozgrywki są proste do wytłumaczenia. W każdej planszy występuje mysz, kilka wspomnianych wyżej bloczków oraz cel podróży głównej bohaterki, który wskazany jest zieloną strzałką. Jako gracze, musimy w jak najszybszy sposób odkryć drogę do wyjścia. Robimy to poprzez przesuwanie występujących przeszkód. Poza wynikiem czasowym liczy się także liczba ruchów, tak więc eliminowanie bloczków „na oślep” nie wchodzi w ogóle w grę.

Autorzy Mouse przygotowali do przejścia 4000 leveli. Liczba robi wrażenie, szczególnie, że obecnie mało który twórca aplikacji decyduje się na opublikowanie tak ogromnej ilości etapów w jednej części swojej produkcji. Cóż, nie pozostaje nic innego, jak pochwalić Magma Mobile i liczyć na to, że wszystkie ich twory będą tak samo bogate w liczbę plansz.

mouse1

Wygląd Mouse na nikim z Was nie powinien zrobić większego wrażenia. Zarówno tytułowa mysz, jak i plansze prezentują się na ekranie dość przeciętnie. Nie od dziś wiadomo jednak, że w grach logicznych liczy się coś więcej, niż tylko grafika – liczy się przede wszystkim pomysłowa, wciągająca na długie godziny rozgrywka. A w  tej kwestii Mouse wydaje się nie mieć sobie równych.

Google Play: Mouse do pobrania za darmo