Mortal Kombat X – wykończ go albo zgiń!

0
464

Mam znajomych, którzy nie wiedzą, czym jest film Mortal Kombat i szczerze mówiąc bardzo się temu dziwię, ponieważ w latach mojej młodości panował na niego swego rodzaju „boom”. Mimo wszystko, mam nadzieję, iż Czytelnicy Androidweba nie mają problemów z odpowiedzią na pytanie, kim jest Sub-Zero czy Skorpion. I bardzo dobrze, bo przygotowałem dla Was na dzisiaj wpis o produkcji mobilnej Mortal Kombat X.

Bardzo nie lubię gier, które długo się instalują. Wymagając dobrej grafiki i fajnych efektów dźwiękowych, musimy liczyć się z tym, że potrzeba na to sporo wolnego miejsca w pamięci smartfona. Ja – mimo wszystko – wyznaję zasadę, iż produkcje mobilne powinny być szybkie, łatwe i przyjemne. Również w kwestii pobierania z Google Play.

Prawie dwa gigabajty danych niektórych mogą przerażać, ale śmiało mogę powiedzieć, że na Mortal Kombat X warto przeznaczyć aż tyle. Dlaczego? Po pierwsze, bijatyka powala wyglądem, po drugie służy grywalnością, kiedy tylko chcemy i po trzecie – dostępna jest w polskiej wersji językowej.

Swoją przygodę z Mortal Kombat zakończyłem na bodajże drugiej części filmu. W tym przypadku nie potrzebowałem jednak zbyt rozległej wiedzy, by rozpoznać postaci występujące na ekranie. Co warto jeszcze odnotować – kierowanie każdym bohaterem sprawiało mi taką samą frajdę, a odkrywanie nowych kombosów, ciosów specjalnych i innych tylko jeszcze bardziej zachęcało mnie do rozegrania dodatkowych rundek.

Chociaż bardzo nie lubię tutoriali (szczególnie w najbardziej oczywistych produkcjach), nie mogę powiedzieć złego słowa na Mortal Kombat X i dostępny w nim samouczek. Sterowanie jest bardzo proste, a przyswojenie podstawowej wiedzy powinno Wam zająć dosłownie kilka sekund. Później, pozostaje już tylko zdobywanie punktów doświadczenia i budowanie ekipy złożonej z najlepszych wojowników.

Własną ekipę możemy wystawić albo do walki z realnymi przeciwnikami, albo tymi wirtualnymi. W menu głównym gry dostępny jest również tryb Raiden Challenge, jednak póki co nie można się do niego dostać.

Na screenach widzicie wszystko, co jest potrzebne do ocenienia Mortal Kombat X pod względem grafiki. Chcę jeszcze tylko słówko szepnąć o mikropłatnościach. Mimo że są one dostępne, nie rujnują zabawy i zdecydowanie można sobie bez nich poradzić.