MOOMIN Welcome to Moominvalley – Muminek? Kopę lat, stary!

0
683

Szczerze powiedziawszy, byłem święcie przekonany, że w dzisiejszych czasach nikt już nie pamięta o Muminkach, a tym bardziej nie wykorzystuje ich wizerunku w grach. Okazuje się jednak, iż w Google Play można spotkać nie tylko Spider-Mana czy innych bardziej współczesnych, cool bohaterów kreskówek. Jeżeli chcecie sobie przypomnieć, kim jest Włóczykij, Tata Muminek czy (o zgrozo!) Buka, zajrzyjcie do produkcji MOOMIN Welcome to Moominvalley.

Gierka MOOMIN Welcome to Moominvalley nie przypomina strategii z prawdziwego zdarzenia. Na pierwszy rzut oka wyglądała mi na jakąś niezwykle barwną przygodówkę, która – co by nie mówić – skradła moje serce samymi bohaterami.

momunik

Czym właściwie jest opisywany tytuł? To gra mobilna, gdzie zadanie gracza polega na zarządzaniu doliną zamieszkiwaną przez Muminków i ich przyjaciół. Kiedy spojrzycie na screeny, na myśl rzuci Wam się prawdopodobnie jedno słowo – sielanka. Tak, trzeba przyznać, że przy MOOMIN Welcome to Moominvalley można się bardzo łatwo zrelaksować, a już na pewno nikt niczego nie każe nam robić.

Najbardziej mógłbym doczepić się do długości dialogów. Owszem, lubię te białe postaci z charakterystycznymi nosami, ale na początku – według mnie – zbyt dużo mówią, a za mało działają. Jest to trochę nużące i zdecydowanie nie zachęca. Na szczęście, taki stan nie trwa zbyt długo i bardzo szybko MOOMIN Welcome to Moominvalley okazuje się całkiem fajną propozycją.

Poza tym, że możemy hodować różne roślinki, warzywa i tak dalej, w MOOMIN Welcome to Moominvalley zostajemy również głównym zarządcą zieleni na całym wirtualnym terenie. Ewentualne wycinanie drzew, stawianie ławeczek czy też budowanie scen dla zespołów muzycznych jest w naszej gestii i mamy w tej kwestii całkowitą dowolność.

Opisywana gra nie skupia się na rozgrywce Multiplayer. Raczej wszystko wykonujemy w niej samemu i bez niczyjej pomocy. Ale jeżeli lubicie podglądać swoich znajomych z Fejsa, no problem. Wystarczy podać im swój unikalny kod zapraszający, a automatycznie oni będą mogli podziwiać Wasze dzieła i na odwrót.