Montezuma Blitz – proste, nie znaczy, że gorsze

0
445

Wśród całej masy przeróżnych układanek z gatunku match-3 Montezuma Blitz w ogóle nie powinna mnie zainteresować. Dlaczego? Bo nie wydaje się, a raczej nie jest, wyjątkowo innowacyjna. Okazuje się jednak, że prosty pomysł wcale nie musi od razu oznaczać czegoś negatywnego, o czym zaraz sami się przekonacie.

Autorzy Montezuma Blitz darowali sobie tworzenie na potrzeby swojego dzieła wirtualnych żelek, cukierków czy też innych podobnych elementów. Jak przystało na apkę wzorowaną klasykami, przychodzi nam w niej łączyć ze sobą barwne błyskotki, czyli mówiąc inaczej diamenty.

sad1

Wstęp do gry jest bardzo krótki, za co należą się słowa uznania. Nie znajdziecie tutaj szczegółowych instrukcji, a jedynie wspólnie z głównym bohaterem będziecie przemierzać z jednej planszy do drugiej, wykonując coraz to nowsze zadania. W każdej planszy na realizację celów jest równe 60 sekund. Jeżeli nie zmieścicie się w tym czasie, będziecie musieli pożegnać się z jednym życiem.

Montezuma Blitz nie występują serduszka, lecz piorunki. To one są symbolem naszej energii, a więc im więcej ich mamy, tym mniej boli nas skucha. Na szczęście, w porównaniu z innymi aplikacjami, w tej z tego wpisu nie mamy pięciu, lecz aż siedem punkcików do wykorzystania.

Jeżeli połączymy konto w grze z Facebookiem, będziemy mogli brać udział w specjalnych turniejach.  Użytkownicy Google Play narzekają na problemy z synchronizacją, ale u mnie było wszystko w porządku. Albo zależy to telefonu i konkretnej wersji systemu, albo po prostu wyszła ostatnio jakaś aktualizacja.

sad

Na chwilę obecną Montezuma Blitz oferuje nam ponad sto standardowych poziomów. Może nie jest to jakiś wyjątkowo dobry wynik, ale na pewno wystarczający do tego, by dobrze nas zabawić przez kilka czy też kilkanaście dni. A jeżeli to dla Was zbyt mało, skorzystajcie z połączenia z Facebookiem. Dopiero wtedy zaczyna się zabawa!

Graficznie gra z tego wpisu prawdopodobnie nie zachwyci każdego. Montezuma Blitz to nie kolejny przykład wyjątkowo barwnej aplikacji. To przede wszystkim bardzo klasyczne podejście do tematu, a takie – jak wiem z doświadczenia – ma swoich zwolenników, jak i przeciwników.