Monster VS Zombie – zeszytowa bitwa z zombiakami!

0
559

Minęło już zapewne wiele, wiele lat od powstania pierwszej gry, w której zadaniem gracza było rozprawienie się z zombie. Przyznam się, że wiele razy miałem już ich absolutnie dosyć i chyba tak naprawdę dopiero Monster VS Zombie przywróciło moją wiarę w kreatywność programistów i grafików!

Trudno wymagać od gier takich jak Monster VS Zombie, aby oferowany oryginalną fabułę. W przypadku opisywanej produkcji historia mówi nam o inwazji umarlaków na planetę Ziemię. Tym razem to jednak nie garstka ludzi ma ratować cywilizację, lecz… przybysze z kosmosu. No i w sumie w tym miejscu zaczyna się „inność”, w której prawdopodobne się zakochacie.

zomibie

Monster VS Zombie nie mamy do czynienia z typową rozgrywką znaną z tower defense’ów. Bronimy swojej bazy, ale jednocześnie musimy też atakować miejscówkę oponentów. Bitwa kończy się w momencie, gdy jeden z budynków zostanie zniszczony, natomiast na polu gry nie będzie żadnego żołnierza przegranej armii.

Kilkaset plansz dostępnych w Monster VS Zombie daje nam okazję do pokierowania całkiem sporą liczbą różnego rodzaju wojowników. Typowych potworasów jest stosunkowo niewielu, ale dzięki postępowi w grze możemy kupować specjalne naklejki pozwalające na modyfikację bohaterów.

Trzeba przyznać, że ludzie ze studia 9Factory wykonali kawał dobrej roboty w kwestii dodatków. Dawno nie miałem do czynienia z tego typu apką z tak wieloma urozmaiceniami. I co najważniejsze – power-upy są dosyć oryginalne i spokojnie mogłyby na swój sposób tworzyć osobną zabawę (kolekcjonowanie naklejek to przecież ostatnio bardzo modne zajęcie!).

Będę z Wami zupełnie szczery: Monster VS Zombie na początku przekonało mnie do siebie swoim wyglądem. Zeszytowa grafika to moja słabość i nigdy nie przechodzę obok niej obojętnie. W tym przypadku okazała się strzałem w dziesiątkę, na który do tej pory nie zdecydował się żaden producent gier (no chyba że już gdzieś słyszeliście o namalowanych, wirtualnych umarlakach?).

Nie zwracajcie uwagi na to, że w Google Play jest informacja o tym, iż w Monster VS Zombie mamy mikropłatności. Naprawdę nie są one nikomu potrzebne do szczęścia!