Monster Truck Destruction – jazda po… samochodach

0
799

Jeżeli należycie do nerwowych kierowców, na pewno wielokrotnie, stojąc w gigantycznym korku w centrum miasta, mieliście ochotę wcielić w postać właściciela tzw. Monster Trucka i zgnieść każdy pojazd, jaki stoi na Waszej drodze. Co prawda, produkcja o nazwie Monster Truck Destruction nie umożliwi Wam wykonywania tego typu akcji, ale na pewno będziecie dzięki niej dużo mniej „nabuzowani”. To jak – zainteresowani?

Gra Monster Truck Destruction wita nas fajną, rockową muzyką. W tego typu produkcjach jest to, co prawda, standard, ale warto o tym wspomnieć. Znam bowiem osoby, które nie wytrzymują nawet jednej kilkuminutowej solówki na gitarze, tak więc zdaję sobie sprawę z faktu, iż ścieżka dźwiękowa zastosowana w opisywanej apce nie będzie dla wszystkich z Was zaletą.

Przed rozpoczęciem jazdy po wirtualnych torach przychodzi nam kupić w Monster Truck Destruction pierwszy samochód. Do wyboru mamy kilka ciekawie wyglądających maszyn, które posiadają różne pseudonimy. Do wydania mamy na „bryczurę” 150 tysięcy dolarów. Wydaje się to całkiem sporą sumą, ale możecie być pewni, że po pierwszych zakupach nie zostanie Wam na koncie nawet jeden cent.

Autorzy gry z tego wpisu przygotowali dla nas tryb rozgrywki turniejowej oraz pojedynczej. Ten pierwszy pozwala nam sprawdzić się w kilku rodzajach rywalizacji w przeróżnych lokalizacjach. Za zdobywanie konkretnych miejsc otrzymujemy w nim nie tylko pieniądze, lecz także punkty rankingowe. Im więcej ich posiadamy, tym lepsze miejsce w tabeli generalnej, która aktualizowana jest po każdych zawodach.

Jeśli chodzi o Single Event, możemy w nim sprawdzić swoich sił w wyścigu, jeździe freestyle’owej albo też zdecydować się na luźny trening. Mimo że wygrywanie w tym dziale nie oznacza zdobywania pucharów, warto się starać, gdyż określone osiągnięcie pozwala nam odblokować kolejną miejscówkę do jazdy.

Zarówno w mistrzostwach, jak i grach pojedynczych zdobywamy w Monster Truck Destruction wirtualną walutę. Dzięki niej jesteśmy w stanie ulepszać parametry naszego wozu i dzięki temu zwiększać prawdopodobieństwo wygrywania kolejnych potyczek. Dla leniuchów przygotowano opcję zmodyfikowania silnika do maksimum, która wiąże się z kosztem rzędu czterech złotych.

Sterowanie zastosowane w apce jest standardowe. Dwie strzałki służą nam do skręcania, a pedały gazu i hamulca… myślę, że tego tłumaczyć nie trzeba. W kwestii grafiki mam mieszanie uczucia. Wprawdzie Monster Truck Destruction prezentuje się nie najgorzej, ale do miana realistycznej ścigałki brakuje jej jeszcze wiele.