Monster Busters – Spadające krople wody, ogień i… Facebook

0
1017

Kilka dni temu, a dokładnie trzy, pojawiła się w Google Play nowa gra logiczna. Nazywa się Monster Busters. Wygląda bardzo dobrze, zapewnia godziny dobrej zabawy i wciąga jak mało która. Niestety, aby się o tym przekonać na własnej skórze nie wystarczy instalacja. Potrzeba bowiem również związać – niczym węzłem małżeńskim – grę ze swoim kontem na Facebooku i zgodzić się przy tym na kilka rzeczy. Czyżby ktoś doszedł do wniosku, że faktycznie brak konta w serwisie społecznościowym jest jednoznaczny z nieistnieniem?

Monster Busters to kolejny twór z gatunku match-3. Wiecie to takie gry, w których dostajecie do dyspozycji planszę z różnorakimi kolorowymi elementami, które musicie łączyć w co najmniej trzyczłonowe grupy. Czasem aby przejść do następnego poziomu, wystarczy zebrać odpowiednią ilość punktów, zazwyczaj sprawa jest dużo bardziej skomplikowana i polega na chociażby załatwieniu określonej liczby danych stworków czy uratowaniu… ciasteczkowych ludzików.

busters

W opisywanej grze bohaterami są żywioły – ogień, elektryczność, woda i ziemia. W planszach, gdzie chodzi przed wszystkim o punkty, nie ma znaczenia, które niszczymy. Każde dają taką samą ilość punktów. Warto jednak postarać się o łączenie co najmniej czterech elementów. Wówczas mamy szansę na zdobycie fajnej premii.

Do przejścia mamy w Monster Busters blisko 100 poziomów. Im dalszy etap, tym trudniejsze zadanie. Aby niektóre levele zbyt długo nas nie wkurzały, przygotowano kilka „ułatwiaczy”, które możemy wykorzzystać w trakcie rozgrywki. Oczywiście, nic za darmo – z tym musicie się liczyć. Niestety, nałożono na nas także limit żyć. Jedno niepowodzenie wiąże się ze stratą serduszka, regenerującego się przez pół godziny.

busters1

Powiem tak – gdyby nie jeden szkopuł, Monster Busters oceniłbym bardzo pozytywnie. W końcu nie widzę celu w tym, by krytykować dobrze zrobioną i sporo oferującą apkę. Rozumiem, że autorzy wszystko opierają na funkcjach społecznościowych i Facebooku. Nie wydaje mi się jednak, żeby posiadanie konta we wspomnianym serwisie było konieczne do odczuwania frajdy z gry. Ba, samo połączenie konta z grą jeszcze bym jakoś przeżył, ale to nie wszystko – żeby zacząć rozgrywkę potrzeba zezwolić aplikacji na dodawanie wpisów w naszym imieniu. Nieładnie, bardzo nieładnie!


logo-app
MonsterBusters: Match 3 Puzzle
PurpleKiwii
0   
qrcode-app