Modern Combat 5: Blackout – najnowszy FPS od Gameloftu

0
606

Każdemu, kto śledzi rynek gier mobilnych od dłuższego czasu, nie trzeba prawdopodobnie przedstawiać serii strzelanek Modern Combat. Dla fanów tychże produkcji mam bardzo dobrą wiadomość – zapowiadana od blisko roku piąta odsłona o podtytule Blackout zadebiutowała właśnie w sklepie Google Play. Jak się prezentuje, co oferuje i czy warto wydać na nią nieco ponad 20 złotych? Za chwilę powinniście poznać odpowiedzi na te pytania.

Strzelanki stworzone z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych są przez wiele osób uważane za niegodne uwagi. Po pierwsze, ze względu na dość niewygodne sterowanie, a po drugie – gorszą od konsolowej czy PC-owej grafikę, która – czego nie można ukrywać – znacząco wpływa na odczuwaną frajdę z zabawy w zabijanie wirtualnych postaci.

Jeżeli do tej pory nie byliście przekonani co do słuszności tworzenia FPS-ów na smartfony i tablety, tytuł Modern Combat 5: Blackout powinien zmienić Wasze podejście w tej kwestii. Przyznam się, że nie miałem okazji zagrać w opisywaną produkcję przez wiele godzin, gdyż dopiero dzisiaj zadebiutowała w Google Play. Mogę jednak z czystym sumieniem już teraz napisać, iż jest ona jak najbardziej godna uwagi.

Najnowszy FPS od Gameloftu oferuje nam dwa rodzaje zabawy. Jeden z nich jest kampanią, natomiast drugi typowym Multiplayerem, w którym możemy udowadniać swoją wyższość nad kolegami z pracy czy szkoły. Zanim przejdziemy do konkretów, muszę Was zmartwić: bez względu na to czy zdecydujecie się na zabawę pojedynczą, czy nie – musicie liczyć się, że będzie potrzebowali stałego połączenia z internetem. Mam nadzieję, że przy którejś z aktualizacji twórcy zmienią ten stan rzeczy.

Kampania oferowana w Modern Combat 5: Blackout pozwala nam na co najmniej kilka godzin nieprzerwanej rozrywki. Zadania do wykonania są przeróżne. Czasem przychodzi nam niszczyć wrogów, ukrywając się w ciemnych zakamarkach, a czasem strzelając z dużego pojazdu poruszającego się na ziemi albo wodzie.

W Multiplayerze mamy okazję wybrać jeden z czterech typów żołnierzy. Im więcej zwycięskich pojedynków uda nam się odnieść, tym wyższy poziom doświadczenia, który wiąże się oczywiście nie tylko z samym numerkiem na ekranie, lecz także przywilejami pozwalającymi na lepsze rozprawianie się z nieprzyjaciółmi.

Co raczej nikogo z Was nie zdziwi, Modern Combat 5: Blackout to bardzo udana produkcja pod względem audiowizualnym. Wystarczy spojrzeć na screeny z gry, aby przekonać się, że jest ona tworem doświadczonych i utalentowanych grafików, którym nie jest wszystko jedno, co tworzą i w jakim stylu.

Niestety, nowy FPS na Androida kosztuje ponad 20 złotych. Jak na rynek mobilny, to wciąż trochę dużo. Myślę jednak, że jeśli jesteście fanami tego typu produkcji, nie będziecie długo zastanawiać się nad zakupem.