MNDZZ – przechadzka po niekończącym świecie kwadratów i nie tylko

0
576

Jesteś kwadratem. Twoja misja? Przetrwać! – tak dokładnie brzmi wstęp, jaki zafundowali nam twórcy produkcji MNDZZ. Trudno było ująć to lepiej, bo wspomniana gra faktycznie jest niezwykle prosta, a jednocześnie daje okazję do niekończącej zabawy w niecodziennym stylu.

MNDZZ rzeczywiście jesteśmy kwadratem. Jego wygląd non-stop się zmienia, jednak cały czas chodzi o to samo: unikanie napotkanych, bardzo dynamicznych przeszkód. Elementy niszczące naszego bohatera są różne – począwszy od cieniutkich kresek a kończąc na dużych figurach kręcących się wokół własnej osi.

mndzz1

Rezultaty wyrażone są w MNDZZ w liczbie sekund, których oponenci potrzebowali na pozbawienie nas życia. Nie trzeba zapewne Wam tłumaczyć, że im wyższy wynik, tym lepiej. I to nie tylko ze względu na jakieś osobiste ambicje, lecz również wirtualne pieniądze, jakie przygotowano.

Wirtualny sklepik – przyznam się szczerze – odkryłem w MNDZZ dosyć późno. Widocznie twórcom nie zależało na tym, by gracze od razu ruszyli na szał zakupowy, lecz chcieli, by dobrze zaznajomi się z rozgrywką i odpowiedzieli sobie na pytanie, czy jest ona tym, czego szukali. Należą się im za to spore brawa. Okej, są tutaj mikropłatności, ale radzenie sobie bez nich to bułka z masłem.

mndzz

Sterowanie w MNDZZ polega tylko na dotykaniu ekranu w miejscach, gdzie chcemy przemieścić kierowany kwadrat. W różnych rozdziałach naszej przygody, na przykład tym o nazwie „Slalom” czy „Squaring”, czekają na nas nieco inne przeszkody, a co za tym idzie – musimy wykonywać zupełnie inne sekwencje ruchów, by ukończyć wszystko w bezbłędny sposób.

Grafika jest bez wątpienia jedną z największych zalet MNDZZ. Przede wszystkim prezentuje się nowocześnie, a jednocześnie jest abstrakcyjna i, jak by to ująć, na swój sposób kosmiczna. Nie jestem w stanie obiektywnie wyrazić się na temat dźwięków. Ja po prostu za czymś w rodzaju „techno” nie przepadam, chociaż zdaję sobie sprawę, że w takiej zręcznościówce nie pasują inne brzmienia.