Mixit – zapanuj nad wiązkami światła i miksuj kolory

0
561

Początkowo myślałam, że ta gra uświadomi wszystkim mężczyznom, że nie trzeba bać się kolorów. Przeliczyłam się. Pierwszych kilka leveli nie zmusza gracza do miksowania kolorów, lecz tylko odpowiedniego układu linii na planszy. Z czasem jednak okazuje się, że do tego – i tak już trudnego zadania – dołożono element czysto damski, a mianowicie – łączenie kolorów.

Na całe szczęście motyw mieszania barw został zastosowany jako tło. Nie o niego więc opiera się cała produkcja. Z całą pewnością ta niepozorna produkcja porusza ludzkie komórki mózgowe.

ww

Gracz ma okazję na grę samodzielną i dochodzenie do wszystkiego własnymi siłami, bądź korzystanie z podpowiedzi, a także (z ich pomocą) za odblokowywanie kolejnych plansz czy epizodów.

 

 

Na ekranie widoczne są kropki i linie światła im odpowiadające. Należy tak ,,łamać” światło na elementach wirtualnej siatki, by to przechodziło przez wszystkie punkty i następnie wypadało z drugiej strony ekranu.

O ile na początku mamy do czynienia z dwoma kolorami, to z czasem naszym oczom ukazują się poziomy z potrójnymi barwami, czy gorzej – poczwórnymi i jednocześnie koniecznością ich miksowania.

www

 

Za każdy poziom można otrzymać 3 gwiazdki. Liczy się tutaj przede wszystkim czas. Powiem szczerze, że tylko na 80 leveli udało mi się zebrać wszystkie odznaczenia.

Gra jest warta pobrania, do czego szczerze Was zachęcam 🙂