Mister Smith & His Adventures – pokieruj życiem pana Smitha

0
601

Cześć, jestem pan Smith. Chociaż pewnie słyszeliście już o wielu takich panach, nie było to na pewno o mnie, bo ja znany nie jestem. Jestem za to inny. A wiecie, dlaczego? Bo powierzyłem Wam swoje życie. Tak, dobrze przeczytaliście. Ale nie ma co wyjaśniać, sięgnijcie po Mister Smith & His Adventures i pomóżcie mi przeżyć. Pierwszy rok, pierwszy dzień szkoły, pierwszą randkę… no, trochę tego jest.

Mister Smith & His Adventures to gra jedyna w swoim rodzaju i nie będziecie mieli co do tego żadnych wątpliwości od razu po jej uruchomieniu. Wszystko zaczyna się w latach 70. ubiegłego wieku. Nie ma smartfonów, nie ma Facebooka, nie ma ogólnodostępnego internetu. Rodzi się za to tytułowy pan Smith, który jest w tym przypadku naszym oczkiem w głowie.

smith

Nie będziecie tym razem musieli omijać przeszkód, zbierać bonusów czy punktów doświadczenia. A na pewno nie w takiej formie, do jakiej przyzwyczaiły Was inne gry mobilne. Bo w Mister Smith & His Adventures ciągle podejmujemy decyzje i mają one ogromne znaczenie dla przyszłości bohatera. Tylko że tutaj wszystko jest takie jakby bardziej życiowe. Zamiast EXP mamy po prostu lata życia… nie tylko daje to do myślenia, ale także jest świetnie zrealizowanym pomysłem!

Gra Mister Smith & His Adventures podzielona została na kilka rozdziałów. Nawet Tutorial jest oryginalny, bo narrator prowadzi po wszystkich zakamarkach interfejsu dosłownie krok po kroku, zwracając się do nas w najbardziej bezpośredni sposób z możliwych. Jak pewnie się domyślacie, wspomniane działy to nic innego jak pierwsze kroki, lata szkolne i tym podobne.

smith1

Bardzo ciężko znaleźć dwie osoby o takim samym poczuciu humoru, dlatego też trudno mi jednoznacznie stwierdzić, czy Mister Smith & His Adventures ma szansę stać się hitem. Mnie na pewno do siebie przekonała i zdecydowanie będę jeszcze do niej wracał, a jak będzie z Wami? Z tym może być różnie, a przeszkód widzę kilka.

Największą wadą Mister Smith & His Adventures jest fakt, iż bez znajomości angielskiego ma się nikłe szanse na ukończenie całej zabawy i odczuwania dzięki temu frajdy. Do plusów niektórzy z Was pewnie też nie zaliczą specyficznej grafiki, pionowej orientacji ekranu i… mikropłatności.