Missiles – szalej na polskim, wirtualnym niebie

0
531

Kilka dni temu polskie studio Macaque udostępniło użytkownikom Google Play swoją nową gierkę, Missiles. Co takiego można w niej znaleźć? Samoloty, pociski samonaprowadzające i piękne, błękitne niebo. Inaczej mówiąc – możecie przygotować się na całą masę akcji oraz bicie rekordów, które zajmie Wam więcej niż przysłowiowe pięć minut!

W grze stworzonej przez naszych kolegów z Tychów na starcie kierujemy czerwonym samolocikiem. Nie jest on wyposażony w żadne nowoczesne działo strzelnicze, ani nic z tych rzeczy. Niestety, nie możemy w nim skorzystać również z dodatkowej ochrony, przez co jakikolwiek bezpośredni kontakt z wrogim obiektem oznacza porażkę i zmusza na do rozpoczęcia zabawy od początku.

mille1

Żeby zwiększyć nasze szanse na osiąganie dobrych rezultatów, musimy kupować nowe maszyny. Mimo że w sklepiku w grze nie jest ich wyjątkowo dużo, każdy z nich posiada zupełnie inne umiejętności oraz wygląd. Warto dodać, że zebranie na najdroższy to nie kwestia godzin, tak więc możecie być przekonani, że Missiles wciągnie Was na długie godziny.

Sterowanie w grze jest nieskomplikowane. Wszystkie ruchy wykonuje się za pomocą specjalnej dotykowej konsolki, która pozwala na poruszanie się w prawo, lewo oraz górę i dół. Śrubowanie wysokich rezultatów może się wydawać całkiem proste, ale prawda jest taka, że Missiles to dość wymagająca bestia. Jest to zasługa przede wszystkim cwanych oponentów, którzy od samego początku pokazują pazury i nawet przez chwilę nie dają o sobie zapomnieć.

milles

Missiles to w pełni darmowa aplikacja. Nie mamy w niej mikropłatności czy możliwości wyłączenia reklam. I to właśnie prawdopodobnie te drugie będą sprawiały, że czasem odechce Wam się grać. Nie ma co ukrywać – bannery włączające się co kilka rund nie są wyjątkowo przyjemnym i zachęcającym widokiem. Owszem, możemy wyłączyć Wi-Fi, ale co zrobić, gdy chcemy też dać zarobić autorom? Sami musicie sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Nie polecę Missiles osobom, które szukają rozrywki trwającej nieprzerwanie przez kilka godzin. Jeżeli jednak chcecie pograć w coś raz na jakiś czas i dobrze się przy tym bawić, polska produkcja będzie dla Was idealna.