MiniPix – Anioł walczący z diabełkami? E, tam, to jeszcze nic!

0
696

MiniPix nie jest jedną z tych gier, które oferują bardzo dużo dodatków, ale zdecydowanie można powiedzieć, że sporo się w niej dzieje. Jeżeli lubicie bardzo wczuwać się w postać głównego bohatera, przeżywać jego historie oraz wzloty i upadki, w tym przypadku będziecie musieli przyzwyczaić się do jednego – co kilka sekund będziecie kierować kimś zupełnie innym!

Gra MiniPix jest pikselową strzelanką o bardzo prostych zasadach. Gracz dostaje tu punkty za każdego zabitego przeciwnika i w zasadzie nic poza tym robić nie musi, bo nie ma tu zbierania błyskotek ani tego typu rzeczy. I chociaż bronie zmieniają się niemal co kilkanaście sekund, dla niektórych może być to gra nuda i trochę bezsensowna.

mix

Tak, jak Wam napisałem na samym początku, MiniPix wyróżnia się na tle zręcznościówek tym, że cały czas zmieniają się w niej bohaterowie. Śrubowanie rekordu możemy zacząć od sterowania aniołem i zabijania diabełków, a skończyć na Królewnie Śnieżce, która… daje w kość krasnoludkom.

Co ciekawe, postaci zmieniają się w zupełnie przypadkowy sposób. Dzięki temu można powiedzieć, że MiniPix jest dosyć nieprzewidywalne i nie daje nam okazji do tego, by się nudzić. Owszem, można powiedzieć, że cały czas robi się tutaj to samo, ale trzeba mieć na uwadze, że czasem „oczka” zbieramy dzięki mieczowi świetlnemu, a czasem… dzięki magicznej lasce. A to naprawdę całkiem fajna sprawa!

Kogo możemy spotkać w MiniPix? Znajdziecie tutaj, między innymi, Jezusa, Gargamela, rycerza Jedi i Myszkę Mickey. Skakanie i strzelanie jest tak naprawdę wszystkim, co wykonujemy, ale i tak trzeba przyznać, że zabawa potrafi zająć co najmniej kilka długich minut. Jak dla mnie, jest idealna na odmóżdżenie i zrelaksowanie się na wygodnym fotelu w salonie.

Pikselowy wygląd ma niemal tylu samo wrogów, co zwolenników. Najlepiej więc będziecie, jeśli spojrzycie na screeny i sami stwierdzicie, czy MiniPix dobrze się prezentuje. Na moje oko, nie ma się za bardzo do czego tu przyczepić.