Minions Paradise – to się nazywa imprezka!

0
731

Minions Paradise ma wszystko, czego potrzebujemy w grach strategicznych. Jest humor, są śmieszni główni bohaterowie i cała masa rzeczy, które musimy robić w misjach głównych lub pobocznych. Jeżeli lubicie sympatyczne żółte ludziki znane z kreskówek, jestem przekonany, że będziecie zachwyceni tym, co można znaleźć w nowym dziele studia Electronic Arts.

W grze Minions Paradise towarzyszymy stworzonkom w ich wakacjach po oceanie. Pewnego dnia, jeden z minionków postanowił nasmarować się olejkiem do opalania, a następnie usiadł na leżaku, z którego bardzo szybko się ześlizgnął. Co działo się dalej? Tego łatwo się domyślić. Niektórym popsuł zabawę, innym zdjęcia, a kapitana statku… zmusił do popełnienia błędu, przez co razem z przyjaciółmi wylądował na bezludnej wyspie.

minio

Mogłoby się wydawać, że niespodziewana wizyta na tropikalnym odludziu nie jest niczym przyjemnym, ale bohaterowie Minions Paradise mają co do tego zupełnie inne zdanie. Żeby udobruchać wkurzonych kolegów i koleżanki, autor całego zamieszczania postanowił otworzyć barek z bezalkoholowi drinkami i urządzić imprezę. Wszystkim tak się to spodobało, że chwilę później postanowili zostań mieszkańcami wyspy i stworzyć na niej istny raj na ziemi. Dla nas oznacza to jedno – zabawę do białego rana i znacznie dłużej!

Głównym celem w Minions Paradise jest zadowalanie minionków poprzez organizowanie im zajęć, miejsc rozrywki i tak dalej, i tak dalej. Wyspa z początku jest pełna pustych pól, ale wraz z naszymi postępami zaczyna się to zmieniać i zmuszeni jesteśmy do zakupu dodatkowych miejsc. Oczywiście, tym razem musicie przygotować się na zupełnie innego miejscówki do odwiedzenia, niż standardowa farma, kopalnie i temu podobne.

Trzeba przyznać autorom opisywanego tytułu, że ich wyobraźnia jest niesamowita. Dawno nie widziałem tak wielu ciekawych pomysłów na animacje, różnego rodzaju historyjki i wirtualne budynki. Jak mam być szczery, bawiłem się przy Minions Paradise jak dziecko i bardzo chętnie wracam do tej strategii w każdej wolnej chwili.

Mikropłatności w tym przypadku nie zabrakło, ale jeżeli chcecie, nie musicie w ogóle zawracać sobie nimi głowy. Podobno w Minions Paradise „kuleje” też grafika, ale – według mnie – prezentuje się ona całkiem nieźle. Pamiętajmy bowiem, że jest to głównie gra dla dzieci i młodzieży.