Mini Warriors – szable w dłoń, wojownicy! [VIDEO]

0
1125

Gra Mini Warriors z pozoru jest tylko kolejną grą strategiczną dostępną na smartfony z Androidem. Wystarczy jednak spędzić z nią nieco czasu, aby przekonać się, że ma w sobie to „coś”, czego brakuje większości produkcji z tego gatunku. Jeśli więc zależy Wam na znalezieniu gry na dłużej niż przysłowiowe pięć minut, myślę, że produkt studia Triniti Interactive w stu procentach spełni Wasze oczekiwania. Do tego stopnia, że zapomnicie czym jest nuda!

W grze Mini Warriors kierujemy poczynaniami dowódcy wojsk pewnego państewka, które ma ambicje stać się prawdziwym imperium. Akcja rozgrywa się w czasach późnego średniowiecza, tak więc nie spotkamy się tutaj z czołgami, karabinami maszynowi czy też granatami. Będziemy za to mieli okazję sprawdzić się w walce na miecze oraz łuki.

Na samym początku naszej wirtualnej przygody mamy do dyspozycji zaledwie trzech podopiecznych. Wraz z kolejnymi zwycięstwami nasze oddziały zdobywają wyższe poziomy doświadczenia, a do naszych wojsk chcą rekrutować się nowi osobnicy o coraz to lepszych zdolnościach.

Nasze postaci stają się silniejsze nie tylko ze względu na wysokie levele, lecz również wyposażenie. Od czasu do czasu za zwycięską bitwę zdobywa się broń o określonych właściwościach, którą można przypisać do konkretnego wojownika. Rzecz jasna, nie każdy może korzystać z miecza, podobnie jak nie każdy nadaje się do maszyn typowo dystansowych.

Podczas bitwy nie mamy wpływu na działania naszych oddziałów. Przed rozpoczęciem rozgrywki rozstawiamy podopiecznych i w zasadzie na tym nasza rola się kończy, choć później dostajemy jeszcze kilka opcji, na przykład, pozwalających nam na wysyłanie do walki sojuszników w postaci wieśniaków (bez urazy!).

W przypadku długich potyczek możemy przyspieszyć akcję, jednak jest to możliwe dopiero po uzyskaniu piątego levelu. Dostępna jest także funkcja zatrzymania walki. Osobiście nie widziałem potrzeby, by z niej korzystać, ale może komuś dla kogoś z Was okaże się bardziej przydatna.

Graficznie Mini Warriors prezentuje się bardzo dobrze. Przyznam się, że styl produkcji Triniti Interactive strasznie mi się podoba, co zresztą widać po ilości wpisów, jakie tworzę na temat ich dzieł. Jeśli chodzi o dźwięki, moim zdaniem znakomicie pasują do ogólnej tematyki apki. I koniec, kropka!