Mini Racing Adventures – terenowe zbiorowisko koni mechanicznych

0
571

W opisywanej przeze mnie niedawno grze Mad Skills Motocross 2 mieliśmy okazję sprawdzić się w wyścigach terenowych jednośladów. Jako że cztery kółka wydają mi się dużo popularniejsze, postanowiłem przygotować również coś dla ich miłośników. Długo nie musiałem wybierać, gdyż Mini Racing Adventures od razu rzuciło mi się w oczy i bardzo miło spędziłem z nią kilkadziesiąt długich minut.

Wiadomo, że kiedy gra ma supernowoczesną grafikę i realistyczne efekty dźwiękowe musi się podobać. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, iż sam wygląd to nie wszystko. W przypadku Mini Racing Adventures można się o tym przekonać na własnej skórze. Bo – owszem – nie jest to gra grzesząca pięknością, jednakże bez dwóch zdań pozwala na to, co najważniejsze – dobrą zabawę.

Nie mamy w Mini Racing Adventures do czynienia z samochodami o ogromnej ilości koni mechanicznych pod maską. Nie znajdziecie tutaj także znanych marek, przez co niktórzy z Was mogą być nieco zawiedzeni. Ale spokojnie – chociaż prędkość jest w tym przypadku bardzo ważna, nie musi być nie wiadomo jaka. A wszystko dlatego, że rozgrywka toczy się tutaj na bardzo wyboistych terenach.

Aż pięć trybów zabawy przygotowali dla nas autorzy opisywanej gry. Jeżeli nie mamy połączenia z internetem, możemy korzystać z trzech z nich, natomiast dwa kolejne dostępne są po uzyskaniu dostępu do sieci, ponieważ skupione są na rywalizacji z innymi graczami.

Co do Single Playera, oferuje on bardzo podobne rozgrywki. Każda z nich polega na biciu rekordów wyrażonych w metrach, ale w jednym jesteśmy na trasie sami, w drugim towarzyszy nam duch, a w trzecim musimy udowodnić swoją wyższość nad stuprocentowym, komputerowym zawodnikiem.

Nie mogło zabraknąć w Mini Racing Adventures funkcji ulepszania osiągów pojazdu. Oczywiście, modyfikacja silnika czy układu hamulcowego wiąże się z pewnymi wydatkami, ale jeżeli sumiennie szlifujemy swoje umiejętności, nie powinniśmy narzekać na małą ilość wirtualnych pieniędzy.

Sterowanie zastosowane w grze nie będzie sprawiało Wam najmniejszych kłopotów. Dotykowe pedały służące do przyspieszania i hamowania to wszystko, czym przychodzi nam operować. Innymi słowy, minimalizm pełną parą.