MineCart Adventures – w pogoni za złotem

0
499

Żyjemy w czasach, w których każdy marzy o bogactwie i sławie. Nic więc dziwnego, że ludzie decydują się na wykonywanie wielu niebezpiecznych zadań, byleby tylko otrzymać później sowitą zapłatę za swoje starania. Bohater produkcji MineCart Adventures to również chciwy gość, a jednocześnie ulubieniec nieco bardziej tradycyjnych form zarabiania. Jeśli macie ochotę poszaleć na torach archaicznym wagonikiem zbudowanym z drewnianych belek – lepiej trafić nie mogliście.

W grze MineCart Adventures głównym bohaterem jest gość o długiej, siwej brodzie, który zarabia na chleb, jeżdżąc specjalnym wagonikiem po kopalniach złota i zbierając cenny kruszec. Naszym zadaniem jest towarzyszyć wspomnianej postaci w każdej misji i robić wszystko, co w naszej mocy, aby udało jej się wzbogacić.

Do naszej dyspozycji oddano kilka lokalizacji, gdzie czekają na nas plątaniny torów oraz ogromne ilość przeszkód, powstałych po to, by nas denerwować. Przeszkadzajkami są przed wszystkim twarde skały, choć spotkać można także belki drewna, pola elektryczne, a nawet wielkie, mechaniczne młoty potrafiące zrobić wirtualnemu człowieczkowi sporą krzywdę.

Im szybciej uda nam się pokonać trasę na danym levelu, tym lepiej. Przed rozpoczęciem misji pojawia się na ekranie informacja o tym, jaki czas nagradzany jest konkretnym medalem. Jak pewnie się domyślacie, o medal ze złota jest bardzo, bardzo ciężko. Ale co tam – i tak w grze żółtego kruszcu jest pod dostatkiem.

MineCart Adventures oferuje nam sklepik, w którym możemy kupić różne power-upy ułatwiające rozgrywkę. Ulepszaczami są dynamity i kilofy. Dzięki nim przywalenie w konkretną przeszkodę nie jest jednoznaczne z końcem zabawy.

Sterowanie bohaterem w apce polega na wykorzystywaniu wirtualnych przycisków oraz wajchy do ustalania prędkości. Na samym początku miałem problemy z przyswojeniem zasad kierowania, ale dość szybko udało mi się do nich przywyknąć.

Pod względem audiowizualnym MineCart Adventures nie zrobiło na mnie większego wrażenia. Wprawdzie gra jest trójwymiarowa, ale brakuje w niej – według mnie – czegoś, co przykuwałoby uwagę. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Apka studia TreeNuts występuje w Google Play w dwóch wersjach. Zanim zdecydujecie się kupić jej pełną wersję, sprawdźcie Demo, które pobrać można całkowicie za darmo.