MIMPI – kolorowy świat, w którym każdy się zakocha

0
847

Za kilka dni Walentynki, czyli święto zakochanych. Niedobrze jest być w tego typu dni samotnym, ale na szczęście nie jest to konieczne. Jeżeli w ciągu najbliższych godzin nie jesteście w stanie nikogo sobie znaleźć, pobierzcie i zainstalujcie na swoim smartfonie grę mobilną o nazwie MIMPI. Gwarantuję Wam, że doświadczycie zauroczenia od pierwszego wejrzenia.

Bohaterem gry MIMPI jest biały, słodziutki piesek o takim samym imieniu. Pewnego dnia wspomniana istotka  śpi sobie ze swoim panem na fotelu bujanym, by nagle obudzić się… w samotności. Naszym zadaniem jest pomóc czworonogowi rozwikłać zagadkę zaginięcia jego „pancia”, tak aby ten znów mógł się o niego troszczyć. Brzmi banalnie i dziecinnie? To tylko i wyłącznie pozory.

mimpi

Apka studia Crescent Moon Games to platformówka, co oznacza, że chodzi w niej sterowaną postacią i robimy wszystko, co w naszej mocy, by dotrzeć do samego końca przygotowanego dla nas levelu. Poza standardowymi zadaniami polegającymi na skakniu przepaści w MIMPI musimy poradzić sobie z różnego rodzaju łamigłówkami. Na porządku dziennym jest tu także przesuwanie wedle uznania chmurek i innych elementów niezbędnych do zrealizowania celu.

W trakcie rozgrywki możemy skorzystać z podpowiedzi. Nie są one bezpłatne, ale z racji tego, że gra jest całkowicie darmowa, nie można mieć o to jakichkolwiek pretensji. Dla największych zapaleńców przygotowano w MIMPI także sklepik, gdzie można kupować zupełnie nowych bohaterów.

mimpi1

„Słodziasznym” pieskiem możemy w grze sterować na kilka sposobów. Jeśli chcemy, możemy wykorzystywać wirtualne przyciski albo postawić na intuicyjny system rysowania gestów na ekranie dotykowym. Osobiście bardziej przypadła mi do gustu ta pierwsza opcja, ale niczego – oczywiście – nie zamierzam Wam narzucać.

To, co najbardziej uraczyło mnie w MIMPI, to wcale nie rozgrywka będąca połączeniem platformówki z grą logiczną. Co w takim razie? Przede wszystkim oprawa audiowizualna. Grając, czułem się tak, jakbym przebywał w zupełnie innym świecie. Kolorowe drzewka, ptaszki – istny wirtualny raj. A gdy dodamy do tego jeszcze naprawdę dobrej jakości dźwięki… ach, sami wiecie ;).