Million Asteroids – ciach, ciach i ratujesz planetę!

1
583

Czytałem wczoraj o tym, że NASA rozpoczęła współpracę z dwiema znanymi firmami, które mają wyprodukować nowe rakiety pozwalające astronautom na latanie na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Tak się składa, że swego czasu marzyłem o tym, by polecieć w kosmos i w ten oto sposób złapał mnie mały dołek. Na szczęście, znalazłem w porę grę mobilną o nazwie Million Asteroids, dzięki której zabiłem swój głód gwiezdnej przygody.

Muszę przyznać, że gdy ujrzałem opisywaną produkcję po raz pierwszy, zrobiła na mnie bardzo słabe wrażenie. Po pierwsze – absolutnie nie rozumiałem sensu umieszczenia na dole ekranu swego rodzaju stopki z jakimiś logotypami. Zasłania ona dużą część wyświetlacza i wygląda naprawdę amatorsko. Po drugie – reklamy. Mimo że te nie pojawiają się w formie na całą długość i wysokość ekranu, nie wyglądają zbyt estetycznie na samym starcie.

aster

Tradycyjnie już, przed rozpoczęciem rozgrywki w Million Asteroids poleca się nam synchronizację profilu w grze z serwisem społecznościowym. Dzięki temu możemy uzyskiwać informacje o wynikach naszych znajomych. Moim zdaniem, w tym przypadku tego typu zabieg absolutnie nie jest konieczny, gdyż jeszcze przed uruchomieniem gry następuje logowanie do usługi Google Play Games, a jak wiadomo w niej również oferowany jest nam ranking osiągnięć.

Jeżeli mamy na to ochotę, możemy skusić się w grze na tutorial. Autorzy obiecują nam prezent po jego ukończeniu, ale ja się nie skusiłem. I myślę, że nie ma czego żałować, bo zasady towarzyszące Million Asteroids są naprawdę proste. A wszystko dlatego, że produkcja z tego wpisu to nic innego, jak kolejny przedstawiciel gatunku match-3. Zaskoczeni? Nie dziwię się.

W każdej planszy dostępnej w apce przychodzi nam niszczyć asteroidy „przyklejone” do planety. Jak pewnie już się domyśliliście, każdy kolorowy element usuwamy poprzez łączenie go z tymi o takim samym kolorze. Utrudnieniem jest fakt, że stojące przed nami zadanie musimy wykonać w określonym czasie, a każdy kosmiczny obiekt posiada określoną nośność.

aster1

Levele w Million Asteroids możemy ukończyć maksymalnie na trzy gwiazdki. Niestety, po jednej wpadce musimy czekać na odnowienie się punktów energii. Tych – na szczęście – mamy aż pięć, a jeden regeneruje się w ciągu 20 minut. Nie jesteśmy zatem zmuszeni czekać prawie godzinę, jak to ma miejsce w niektórych podobnych grach.

Autorzy gwiezdnej układanki dali nam możliwość nagrywania naszych starań w poszczególnych planszach, co bardziej ambitnym graczom pozwala analizować popełnione błędy, a cwaniakom – chwalić się przed znajomymi swoimi „superowymi” wynikami.