Mike’s World – przygody Mario… to znaczy Mike’a

0
734

Fani platformówek w stylu Super Mario Bros na pewno obok tego wpisu nie będą mogli przejść obojętnie. Przedstawimy w nim bowiem grę o nazwie Mike’s World, która – mimo że łudząco przypomina hicior Nintendo – jest w ostatnim czasie bardzo popularna wśród użytkowników urządzeń z Androidem.

W produkcji Mike’s World głównym bohaterem nie jest hydraulik chodzący po świecie pełnym ruszających się grzybków i wciągających, zielonych rur. Mike będący najważniejszą postacią opisywanej gry jest zwykłym facetem, który pewnego dnia postanawia przeżyć przygodę swojego życia w nieznanej mu krainie, gdzie rządzą na pozór niewinnie wyglądające stworzenia, które wbrew pozorom potrafią wyrządzić sporą krzywdę. To, czy uda mu się w jednym kawałku wrócić do domu zależy tylko i wyłącznie od nas oraz od podejmowanych przez nas decyzji.

mike2

Jak to zwykle w platformówkach, w Mike’s World naszym głównym zadaniem jest chodzenie przed siebie sterowaną postacią, zabijanie bądź unikanie wszelakich przeciwników stojących nam na drodze oraz – rzecz jasna – zbieranie porozrzucanych złotych monet, które wprawdzie niewiele wnoszą do rozgrywki, ale są urozmaicającym zabawę dodatkiem.

W chwili obecnej produkcja oferuje nieco ponad 75 poziomów. Choć wydawało mi się, że podróbka Mario nie może być specjalnie wymagająca, muszę przyznać, że poziom trudności niektórych leveli bardzo mnie zaskoczył. Oczywiście, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

mike1

Prawie każdy element występujący Mike’s World ma pierwowzór w hydraulicznej platformówce od Nintendo. Niektórzy przeciwnicy w mniejszym bądź większym stopniu zostali zmodyfikowani, lecz twórcy opisywanej gry w kwestii platform postanowili się już nie wysilać i dlatego pozostali wierni murom z czerwonej cegły, w których ukryte są gdzieniegdzie miłe dla gracza bonusy.

Muszę przyznać, że czerpanie pomysłów od kogoś innego nie bardzo mi się podoba. Uważam jednak, że Mike’s World jest bardzo dobrą podróbką Mario. Nie dziwię się więc, że jest to w ostatnim czasie jednak z najpopularniejszych gier w Google Play.

Google Play: Pobierz Mike’s World za darmo