mg_CUBE – geometryczny świat pełen energii i magnesów

0
463

Mimo że mg_CUBE znalazło się w minionym tygodniu wśród polecanych gier w Google Play, gracze nie oceniają tej produkcji zbyt pozytywnie. Co takiego jest w tej oryginalnie nazwanej apce, że nie do końca jest lubiana? Szczerze mówiąc, nie mam bladego pojęcia, bowiem sam zakochałem się w niej niemal od samego początku.

Kiedy decydujemy się na pobranie mg_CUBE, do końca nie jesteśmy świadomi tego, co będzie nas czekać. Zbyt wiele autorzy gry nie wyjaśniają nam w opisie dostępnym w Google Play, a więc sami musimy zbadać wszystko  od początku do końca. No, może nie dosłownie, gdyż w apce znalazło się miejsce dla samouczka.

mgc

Tutorial, jaki zafundowano nam w mg_CUBE, nie jest wyjątkowo pomocny. Bo choć bardzo byśmy sobie tego życzyli, nie stawia on na praktykę, lecz raczy nas długaśnymi tekstami o tym, co, z czym i po co. Wiadomo, że nikomu nie chce się tak wiele czytać, szczególnie w przypadku kilku minut wolnego czasu. Na szczęście, ma tutaj zastosowanie powiedzenie „nie taki diabeł straszny, jak go malują”.

Oczkiem w głowie gracza spędzającego wolne chwile z mg_CUBE jest  mobilny, ruszający się sześcian. Nie do końca wiemy, czym dokładnie on jest, ale na pewno jest bardzo podatny na czynniki zewnętrze, a szczególnie energię. I właśnie dlatego musimy w apce ładować „głównego bohatera” czerwoną bądź niebieską wiązką światła. Jeżeli bowiem natrafi on na platformę w innym kolorze od samego siebie, po prostu będziemy musieli zacząć zabawę od początku.

Nie każdemu może spodobać się wygląd mg_CUBE, bowiem geometryczno-abstrakcyjne światy to domena raczej tych osób, które lubią niecodzienne rozwiązania. Grafika nie powinna mieć jednak większego znaczenia na ogólną ocenę gry. Owszem, może i nie jest ona piekielnie ładna, ale oferowana w niej rozgrywka na pewno pozwala miło spędzić czas. I mowa tu nie o pięciu czy piętnastu minutach, gdyż dzieło Wright Flyer Studios wyposażone jest w całkiem sporą ilość plansz do ukończenia.

Komu na pewno poleciłbym grę z tego wpisu? Graczom, mającym w ciągu dnia tylko parę minut na zabawę. Bo choć mg_CUBE posiada wiele leveli, na pewno nie jest produkcją, w którą można „pykać” non-stop przez kilka godzin.