Metal Soldiers – Metal Slug dla krótkodystansowców

0
476

Metal Slug to klasyk, którego prawdopodobnie nic nie jest w stanie zastąpić. Jeżeli jednak oferowaną w nim rozgrywkę znacie już niemalże na pamięć, czas na zmiany. Najlepiej będzie, jeśli wypróbujecie produkcję o nazwie Metal Soldiers. Co prawda, nie jest ona pozbawiona wad, ale i tak powinna zadowolić Waszą potrzebę postrzelania do czegoś, co się rusza.

Zawsze bardzo istotne jest dla mnie pierwsze wrażenie. Właśnie dlatego, kiedy uruchomiłem Metal Soldiers i na samym początku byłem zmuszony oglądać długą reklamę, stwierdziłem, iż nie jest to produkcja, którą ocenię na pięć czy cztery gwiazdki. Na szczęście, sama rozgrywka oferowana w tej gierce okazała się całkiem niezła, choć nie będę ukrywał, że ma kilka wad, na jakie niektórzy nie będą potrafili przymknąć oka.

Na ekranie głównym jest tylko jeden przycisk Play, co oznacza, że Metal Soldiers oferuje jedynie jeden tryb rozgrywki. Polega on na kierowaniu wirtualnym żołnierzem oraz zarabianiu punktów. Niczym jak w Metal Slug, z tą różnicą, że tutaj goni nas czas, a więc nie możemy pozwolić sobie na długie ślęczenie w jednym miejscu.

Zabawę rozpoczynamy z dwudziestoma pięcioma sekundami na koncie. Po minięciu linii startu zegar rusza, a my nie dość, że musimy zabijać przeciwników i omijać przeszkody, to jeszcze przychodzi nam szukać na planszy symboli czasu oraz złotych monet. Niestety, nie jest ich zbyt wiele, tak więc nie możemy w tym przypadku pozwolić sobie nawet na najmniejszą ignorancję.

Sterowanie oparte na czterech dotykowych przyciskach, z których dwa służą do poruszania się, to chyba najbardziej klasyczne podejście z możliwych. Nie ma w tym – oczywiście – nic złego. Szczególnie, że Metal Soldiers ma być właśnie taką prostą gierką, która pozwala na zabicie nudy w każdym miejscu.

Prawdopodobnie niektórzy z Was nie zaakceptują obecności wielu reklam w Metal Soldiers. Znajdą się pewnie również i tacy, którym będzie przeszkadzała grafika. Myślę jednak, iż opisywana w tym wpisie gierka potrafi świetnie zająć czas i to jest właśnie najważniejsze. W końcu Metal Slug również nie jest idealny, a i tak spędziliśmy z nim wiele długich godzin.