Meow Meow Star Acres – farma przyjaciół Hello Kitty

0
1119

Przyjęło się, że koty to niezwykle leniwe stworzenia, których nie interesuje nic poza spaniem, jedzeniem i zabawą (ale tylko od czasu do czasu). Tymczasem czworonogi z aplikacji o nazwie Meow Meow Star Acres udowadniają nam, że miauczące zwierzaczki lubią harować od świtu do nocy. A do tego zależy im na pieniądzach niemal tak samo, jak na przysmakach znajdujących się w ich miskach.

Meow Meow Star Acres opowiada historię pewnej kociej załogi statku, która płynąc przez morze zauważyła wyspę w kształcie gwiazdy. Bystre futrzaki szybko przekalkulowały to i tamto, zrobiły biznes plan i postanowiły wybudować sklepik ze zdrową, ekologiczną żywnością, którą same będą tworzyć. Jak się pewnie domyślacie, to na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność, czy czworonogi zostaną milionerami czy będą musiały pogodzić się z tym, że biznes to ciężki kawałek chleba.

Rozgrywka w apce polega przede wszystkim na uprawianiu pól, a także opiekowaniu się kurami znoszącymi jajka (nie, nie złote). W zależności od tego, jaki poziom doświadczenia posiadamy, możemy decydować się na różne naturalne cudeńka. Początkowo korzystamy głównie ze zboża oraz kwiatków, ale – jak wiadomo – początki zawsze są trudne.

Tak, jak wspomniałem, w Meow Meow Star Acres chodzi przede wszystkim o prowadzenie sklepiku. Sposób obsługi klientów został rozwiązany tutaj w bardzo ciekawy sposób: zwierzątka nie sprzedają towarów automatycznie, a to my – zgodnie z listami zakupów – wkładamy kocim kolegom produkty do koszyków. Nie powiem, bardzo mi się to spodobało!

Jak przystało na grę o farmie, nie zabrakło w produkcji studia COLOPL mikropłatności. Ceny za wirtualne diamenty zaczynają się od kilku dolarów, a kończą na naprawdę sporych sumach. Na szczęście, autorzy Meow Meow Star Acres pokusili się o blokady matematyczne, które zapobiegają sytuacji, w których dziecko robi zakupy, nie licząc się z poniesionymi przez rodziców kosztami. 

Oprawa graficzna zastosowana w opisywanej apce prezentuje się bardzo dobrze. Wirtualny świat jest przesłodki do bólu, podobnie jak towarzyszące rozgrywce efekty dźwiękowe.

Czy warto jest zainteresować się Meow Meow Star Acres? Mam co do tego mieszanie uczucia. Gra jest wprawdzie bardzo fajna, lecz uważam, że po pewnym czasie zajmuje zbyt dużo czasu i nastawiona jest na dodatkowe płatności.