Memory Owl HD – ćwicz pamięć na ekranie smartfona

0
514

W Google Play nie brakuje gier, które potrafią rozruszać szare komórki i wyćwiczyć pamięć. Dlaczego więc zdecydowałem się na przedstawienie Wam Memory Owl HD? Bo jest to polska i niezwykle popularna produkcja, a obok takich propozycji po prostu nie można przechodzić obojętnie!

Za stworzeniem aplikacji z tego wpisu stoi studio Magory.net. Jestem pewny, że nie było Wam dane wcześniej o nim usłyszeć, bo jak na razie nie jest to za bardzo rozpoznawana marka. A skoro firma nie może pochwalić się wielkimi sukcesami, powinna szukać zarobku wszędzie, gdzie to możliwe. Tak jednak – na szczęście – nie jest, a najlepszym dowodem na to jest fakt, iż w Memory Owl HD zrezygnowano z mniej lub bardziej nachalnych reklam.

mem

Zabawa, jaką oferuje nam opisywana gra, to typowa pamięciówka, w której odsłaniamy karty, starając się łączyć je w pary. Śmiało można rzec, że Memory Owl HD to głównie propozycja dla dzieci, chociaż – jak za chwilę się dowiecie – także i dorośli powinni znaleźć w tym przypadku coś, co pozwoli im zabić nieco wolnego czasu.

Memory Owl HD przede wszystkim zaskoczyło mnie sporą ilością poziomów. Gra podzielona została na kilka działów tematycznych, z których większość to grubo ponad dziesięć etapów do ukończenia. Można by było zarzucić autorom to, że nie dbają o aktualizacje i wciąż widnieje w ich dziele, na przykład, świąteczny epizod, ale mnie jakoś to zbytnio nie przeszkadza. Ba, powiem więcej – bardzo chętnie spotkałem świętego Mikołaja przed Wielkanocą i bawiłem się tak samo dobrze, jak pewnie bawiłbym się w grudniu.

mem1

Wśród zakładek dostępnych w Memory Owl HD znaleźć można Multiplayer. Nie działa on w trybie online, dzięki czemu możemy bawić się na jednym urządzeniu z dziećmi albo znajomymi. Warto wspomnieć, że w grze przewidziano rozgrywkę nie tylko dla dwóch osób, co – moim zdaniem – jest godne pochwały.

Na pewno wygląd w tego typu apkach jest bardzo ważny, dlatego też grafika była przeze mnie skrupulatnie sprawdzona. I co mogę w związku z tym powiedzieć? Ano to, że Memory Owl HD prezentuje się na ekranie całkiem nieźle, choć nie jest to na pewno jakiś wizualny majstersztyk.