Mekorama – przestrzenna gra logiczna dla wymagających

0
731

Mekorama to produkcja logiczna, w której naszym zadaniem jest sterowanie robotem na trójwymiarowej planszy. Nie jest łatwo, ale przy odrobinie wprawy szybko dajemy sobie radę z kolejnymi planszami.

Do pokonania jest wiele skomplikowanych leveli. Nie powiem, by obyło się bez konieczności powtarzania niektórych epizodów – wielokrotnie jeden mały błąd skutkuje koniecznością odpalenia etapu od nowa w celu wydostania się z potrzasku.

3e

W grze mamy do czynienia z trójwymiarową budowlą, po której prowadzimy swojego bohatera, by w końcu dostać się do miejsca docelowego, a mianowicie do specjalnie oznaczonego bloczka teleportującego nas do kolejnej karty. Poziomy podzielone są bowiem na kartoniki. Jeden etap to oddzielna karta. Awans powoduje odblokowanie kolejnych (z tego co kojarzę) trzech leveli.

Graficznie produkcja prezentuje się wybornie. Uwielbiam ten styl rozgrywki i taką szatę graficzną. Bez specjalnych udziwnień, rozbudowanych opcji upiększania postaci, czy zbierania cudacznych monet.

3ew

Jeżeli miałabym oceniać grę według swoich kryteriów, uzyskałaby 10/10 punktów. Minimalistycznie, ciekawie, z koniecznością ruszenia mózgownicą. To lubię! 😉