Math Maniac – aplikacja nie dla humanistów

0
569

Mieliście w szkole problemy z matematyką? Na pewno ciężko będzie poradzić sobie z zadaniem, jakie zostanie Wam postawione w apce Math Maniac. Myślę jednak, że warto spróbować – podstawowe działania bardzo w życiu codziennym się przydają, a przecież zdana matura z „matmy” do czegoś zobowiązuje.

Gra Math Maniac to produkcja logiczna, która pozwala nam na udowodnić swoje matematyczne umiejętności (albo ich brak). Postawione przed nami zadanie jest proste do wytłumaczenia. Na planszy znajdują się kolorowe tabliczki z liczbami. W lewym dolnym rogu pojawia się natomiast wartość, jaką mamy uzyskać z dodawania wspomnianych już kwadracików. Prawidłowo użyte elementy automatycznie znikają. Cel numer jeden? Wyczyścić planszę z wszystkiego, co się na niej znajduje.

math

 

Każdy kolejny poziom w apce jest coraz trudniejszy. Na samym początku przychodzi nam dodawać jedynie do 10 bądź 15. Później zaczynają się prawdziwe schody – na ekranie pojawia się coraz więcej dwucyfrowych liczb o wysokiej wartości, które – przede wszystkim humanistom – nie jest łatwo uzyskać.

Math Maniac oddaje do naszej dyspozycji dwa tryby rozgrywki – standardowy i ten przeznaczony do czysto relaksacyjnej zabawy. Pierwszy z nich podzielony został na łatwy i ciężki poziom trudności. Czym się one różnią? Przede wszystkim limitem czasu, jaki mamy na wykonanie konkretnego dodawania. Dla nie-matematyków oddano 20 sekund, natomiast dla umysłów ścisłych czas ten został skrócony o połowę.

math3

 

Autorzy gry udostępnili w swojej produkcji ranking wyników, gdzie nie tylko możemy sprawdzać własne najlepsze rezultaty, lecz także porównywać swoje osiągnięcia z najlepszymi graczami z całego świata.

Wygląd Math Maniac -jak to w przypadku gier logicznych – jest prosty, kolorowy i miły dla oka. Bardzo fajnie, że zdecydowano się do rozgrywki dołożyć trochę dźwięków, które umilają czas spędzony nad apką.


logo-app
Math Maniac
Björn Voigt
0   
qrcode-app