Math Academy – nie daj się zbłaźnić przez królową wszystkich nauk!

1
705

Wszyscy wiemy, że rok szkolny się już rozpoczął i myślę, że przypominanie o tym po raz kolejny całkowicie mija się z celem. W produkcji Math Academy – co prawda – trzeba liczyć, liczyć i jeszcze raz liczyć, ale bardzo skomplikowane działania nie będą Wam potrzebne do pełni szczęścia. Jeżeli zatem lubicie zdrowo główkować, znaleźliście coś w sam raz dla siebie.

Miałem już okazję grać w niejedną matematyczną aplikację. I chociaż – szczerze powiedziawszy – nie darzę przedmiotów ścisłych wielką sympatią, Math Academy zostało w moim smartfonie, kiedy zakończyłem już test i musiałem poszukać zupełnie nowych „perełek”. Dlaczego zdecydowałem się na taki ruch ? Bo prostu uważam, że każdemu nie zaszkodzi czasem porządnie rozkręcić swój mózg.

math

Nie nastawiajcie się na bicie rekordów. Owszem, też spodziewałem się, że w Math Academy wszystko będzie się sprowadzać do tego, że gracz będzie liczył i liczył,a kiedy już już zakończy swoje dzieło, jego wysiłki zostaną podsumowane i umieszczone w tabeli. Nic bardziej mylnego. I wiecie co? To chyba nawet dobrze!

Math Academy podzielono na kilkadziesiąt plansz, w których musimy wykonać od jednego do kilku działań. Celem numer jeden jest usunięcie wszystkich kółeczek z liczbami, jakie znajdują się w danym momencie na ekranie. Żeby nasz ruch był prawidłowy, wcale nie musimy uzyskać wyniku „zero”. Ważne, żeby po prostu nie było już niczego do łączenia w momencie, gdy skończą nam się ruchy.

math1

Mam dobrą wiadomość dla tych, co z całą pewnością nie mogą nazwać się matematykami. Jeżeli nie poradzicie sobie z jakimś zadaniem, zawsze będziecie mogli skorzystać z systemu podpowiedzi. Oczywiście, nic za darmo na tym świecie nie ma – większa ilość takich „bonusów” kosztuje od kilku do kilkunastu złotych.

Zabawa oferowana w Math Academy powinna przypaść do gustu większości z Was. Grafika nie jest tutaj najważniejsza, tak więc pisanie na jej temat raczej nie ma większego sensu. Musicie natomiast pamiętać o jednej istotnej rzeczy – matematyka jest dla wszystkich. Po prostu nauczyciele lubią nas do niej zniechęcać.