Marvel Mighty Heroes – kooperacyjna współpraca superbohaterów

0
418

Dosłownie kilka dni temu w Google Play zadebiutowała komiksowa produkcja o nazwie Marvel Mighty Heroes. Niektórzy mogą mówić, że wcielanie się w Iron Mana, Spider-Mana czy też Hulka to żadna nowość i przyjemność, ale jestem święcie przekonany, że znajdą się wśród Czytelników tacy zapaleńcy, którzy od tej gry nie będą mogli się odciągnąć. No, chyba że „pomoże” im w tym wirtualna energia. A raczej jej brak.

Marvel Mighty Heroes zaczyna się w odpowiednim stylu. Na ekranie wyświetla się kilkusekundowy filmik, który jest energiczny i przedstawia każdą postać w najlepszej możliwej formie. Niestety, chwilę po intro musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pobranie wszystkich plików gry. Plus jest taki, że nie zajmuje to dłużej niż minutę.

mihgty

Nowa apka osadzona w uniwersum Mavela stworzona została z myślą o fanach kooperacji. W przygotowanych przez autorów wyzwaniach występować może aż czterech bohaterów o różnych bądź takich samych umiejętnościach. Jeżeli nie chcemy grać z zupełnie obcymi osobami, możemy zaprosić kogoś znajomego. Moim zdaniem, to super sprawa, choć – szczerze mówiąc – ciężko znaleźć w moich kręgach kogoś, kto spędza czas, grając w podobne gierki.

W przeciwieństwie do tego, czego się spodziewałem, w Marvel Mighty Heroes nie oddano do naszej dyspozycji wielu dotykowych przycisków. Nie mamy tutaj nawet gałeczki do chodzenia bohaterem, gdyż wszystkie jego ruchy wyznaczamy poprzez dotknięcie wyświetlacza w odpowiednim miejscu. Oczywiście, są plusy i minusy takiego rozwiązania, ale myślę, że nawet i do tych drugich da się przyzwyczaić.

W zależności od tego, na jakiego superbohatera się zdecydujemy, w trakcie walki możemy skorzystać z różnych umiejętności specjalnych. Nie będę pisał, co potrafi Hulk, a co Kapitan Ameryka, bo z całą pewnością doskonale to wiecie. Chcę jednak dodać, że każdy skill możemy z biegiem czasu ulepszyć. Rzecz jasna, nie za darmo.

Marvel Mighty Heroes to bardzo fajna propozycja na nudy wieczór. Wizualnie apka prezentuje się dość fajnie, ale zastosowano w niej – niestety – sporo mikropłatności oraz system energii, który zmusza nas niekiedy do zaprzestania gry na jakiś czas lub po prostu… do wyjęcia portfela.