MARVEL Future Fight – szybkie „siekanie” w komiksowym wykonaniu

0
636

Superbohaterowie z komiksów skradli wiele czasu w moim dzieciństwie, dlatego też z ogromnym sentymentem podchodzę do każdej mobilnej produkcji, w której odgrywają główną rolę. Nie zawsze autorom gier udaje się trafić w moje gusta – to prawda. Pomysłodawcy apki MARVEL Future Fight zdali jednak egzamin na szkolną piątkę. I to nawet z malutkim plusem na zachętę.

Nie będę rozwodził się zbyt długo na temat komiksowych produkcji. Tak to już nasz świat jest skonstruowany, że ludzie mają różne preferencje, a więc mojej osobie mogą nie odpowiadać karcianki, natomiast inni poczują odruch wymiotny po tym, jak dokładnie obadają MARVEL Future Fight. Dlaczego tak sądzę? Bo po prostu wiem, że walka w stylu hack and slashów nie wszystkich wciąga na długie godziny.

Produkcja opisywana w tym wpisie, a jakżeby inaczej, umożliwia nam wcielenie się w postać superbohaterów z komiksów Marvela. Podczas tutorialu, który pozwala nam przede wszystkim na wybranie najlepszego dla nas sposobu kierowania postacią, walczymy z oponentami, korzystając z mocy bardzo doświadczonych herosów. Kiedy już jednak wszystkiego się dowiemy, musimy zacząć budować potęgę swojego ludzika od samego początku.

Chociaż przed chwilą napisałem o jednym bohaterze, prawda jest taka, że w MARVEL Future Fight już na dzień dobry mamy do dyspozycji dwóch podopiecznych. Wszystko dlatego, iż apka skupia się na walkach, w których mamy możliwość przeprowadzania na bieżąco roszad w składzie komiksowych postaci.

Tryb dla jednego gracza pozwala nam bawić się przez długie godziny. Bo nie dość, że etapów do ukończenia jest całkiem sporo, to jeszcze dostępne mamy aż cztery poziomy trudności. Jeżeli dodamy do tego jeszcze rozgrywkę w dziale „Arena” oraz całą masę misji pobocznych, dość szybko dojdziemy do wniosku, że MARVEL Future Fight to wirtualny kompan na znacznie dłużej, niż przysłowiowy kwadrans.

Nie zawiodłem się ani grafiką zastosowaną w tej produkcji, ani też dostępnymi w niej dodatkami. Tych ostatnich jest naprawdę bardzo wiele, dzięki czemu ciągle możemy udoskonalać bohaterów. I co bardzo istotne – nie musimy korzystać z mikropłatności, aby wygrywać i cieszyć się nawalanką w sprawdzonym, dobrym stylu.