MARVEL Avengers Academy – Wyższa Szkoła Superbohaterów

0
987

Dzięki grze MARVEL Avengers Academy spełnią się Wasze marzenia z dzieciństwa. Będziecie mogli zapisać się do szkoły superbohaterów i chodzić na zajęcia z Iron Manem, Hulkiem i całą brygadą znaną z komiksów! Czy ten dobrze brzmiący pomysł idzie w parze z doskonałym wykonaniem? Można mieć co do tego spore wątpliwości. Niestety.

Jestem facetem z krwi i kości, dlatego bijatyki, fruwające wnętrzności i zniszczone mury są mi niezbędne do szczęścia w grach mobilnych. Tutaj – chociaż po superbohaterach spodziewałem się czegoś innego – nic z tego nie dostałem. Spodziewałem się walk młodego Thora z Kapitanem Ameryką i tak dalej, ale szybko pozbawiono mnie złudnych nadziei, że spełnią się moje oczekiwania.

tiny

MARVEL Avengers Academy opowiada nam o szkole, do której chodzą postaci znane z filmów i komiksów. Można powiedzieć, że gracz jest w tym przypadku głównym zarządcą, gdyż to od niego zależy, co powstanie, kto ulepszy swoje umiejętności, a także jakie dekoracje będzie można napotkać w kampusie.

Zamysł autorów był taki, by stworzyć strategię, w której od początku do końca będzie chodziło o wykonywanie rozmaitych misji. Po kliknięciu na danego bohatera wyświetla nam się lista „To Do”, którą musimy jak najszybciej wypełnić zielonymi ptaszkami. Rzecz jasna, dzięki temu zyskujemy punkty doświadczenia i pieniążki, a te z kolei służą nam do modyfikowania wirtualnej uczelni i jej studentów.

Niestety, w tym momencie można by było zakończyć opisywanie rozgrywki w MARVEL Avengers Academy. Nie mamy tutaj tak naprawdę nic do roboty poza klikaniem i oczekiwaniem na efekt działań konkretnej postaci. Kiedy na początku możemy przyspieszać akcję za pomocą specjalnych diamentów nie stanowi to większego problemu. Później zaczyna jednak wiać nudą, bo przecież trudno oczekiwać, by dawało frajdę samo patrzenie na rozwój marvelowych herosów.

Ci bardziej skłonni do wydawania prawdziwych pieniędzy mogą powiedzieć, że można ratować się w MARVEL Avengers Academy mikropłatności. Jest to prawda, ale trzeba zadać sobie pytanie, czy warto korzystać z tej opcji, skoro tak naprawdę wszystko jest tworzone tylko dla naszej satysfakcji. Nawet znajomemu z Facebooka nie mogę utrzeć nosa, phi! 🙁