Mars Mountain – niebezpieczne zejście z marsjańskiej góry

0
704

Jeżeli macie znajomego alpinistę, na pewno Wam potwierdzi, że wejście na górę wcale nie jest zdecydowanie trudniejsze od zejścia z niej. W Mars Mountain będziecie natomiast mogli się o tym przekonać. I to nie na Mount Everest czy Mount Blank, a na marsjańskiej, nienazwanej skalistej „budowli”.

Studio BulkyPix po raz enty przygotowało dla nas grę, której zasady można przyswoić w kilka sekund, a rozgrywka pozwala na zabicie wielu godzin nudy. W Mars Mountain używamy tylko dwóch wirtualnych przycisków. Cel też jest zawsze taki sam, podobnie jak miejsce akcji. O dziwo, dostępna tu zabawa i tak może pochwalić się wyższym poziomem trudności niż jej mobilne konkurentki.

Mars Mountain

Można zgadywać, że bohater opisywanej produkcji jest astronautą. Prawdopodobnie jego misją było dostać się na najwyższy szczyt Marsa. Kiedy już mu się to udało, naturalne jest, że musiał wrócić na poziom morza. I tu – niestety – zaczęły się kłopoty, bo, jak się okazuje, Czerwona Planeta pełna jest niebezpieczeństw. Co ciekawe, głównie takich mało naturalnych jak wystające kolce czy transportujące taśmy.

Wiem, że takich gier jak Mars Mountain jest w Google Play mnóstwo. Przykładem może być opisywana kiedyś przeze mnie Mountain Goat Mountain. Mimo wszystko, mogę w tym przypadku wybaczyć BulkyPix sięganie po sprawdzone pomysły. Mamy tutaj bowiem wiele całkowicie świeżego, mobilnego towaru, którego nigdzie więcej nie znajdziemy. Trzeba do tego jeszcze dodać, że istnieje możliwość odblokowywania nowych bohaterów, co dodatkowo mobilizuje do pracy i zapewnia sporo frajdy.

Mars Mountain

Twórcy Mars Mountain nie uniknęli też pewnych niedoskonałości w postaci wad. Największa z nich to chyba reklamy, bo tak naprawdę trudno przyczepić się do pikselopodobnej grafiki czy muzyczki, która nie jest jakimś wielkim arcydziełem. Na pewno można sobie gdybać, że wszystko byłoby cudownie, gdyby były dwa dodatkowe tryby rozgrywki, ale osobiście nie jestem co do tego przekonany. Proste gry mają swój urok i w tym przypadku łatwo się o tym przekonać.

Zręcznościówkę od BulkyPix pobierzecie z Google Play za friko. Pozostaje mi zatem życzyć miłej zabawy na Marsie! 🙂