Marble Drop – tablicowa plątanina

0
480

Czy jesteście z tego faktu zadowoleni, czy też nie – za miesiąc koniec wakacji. Zdaję sobie sprawę, że większość z Was nie myśli jeszcze o szkole, ale myślę, że czas najwyższy to zmienić. Na dobry początek proponuję oswojenie się z widokiem tablicy i kredy. Spokojnie, nie będę wymagał od Was rozwiązywania zadań matematycznych. Chcę zaprezentować natomiast mobilną apkę o nazwie Marble Drop.

Gra Marble Drop pojawiła się w Google Play dopiero kilka dni temu. Z tego co widzę, na razie nie jest za bardzo rozchwytywana przez Androidowców. Dlaczego? Szerze mówiąc, do końca nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Szczególnie, że po spędzeniu z opisywaną produkcją dobrych kilkudziesięciu minut byłem raczej zadowolony, aniżeli wkurzony na zmarnowany czas.

mar

O co właściwie chodzi w apce z tego wpisu? Gdybym chciał to wytłumaczyć przedszkolakowi powiedziałbym, że sprawa polega na umiejętnym umieszczeniu kolorowych piłeczek w odpowiednich koszyczkach znajdujących się na końcu plątaniny ścianek narysowanych kredą na wirtualnej tablicy.

Tekstowa instrukcja rozgrywki stworzona przez autorów Marble Drop wyraźnie chce nas zmylić, dając nam do zrozumienia, że wykonanie zadania jest mało skomplikowaną sprawą. W praktyce jednak nie jest z tym wcale kolorowo. Przede wszystkim za sprawą uciekającego nam czasu oraz różnego rodzaju przeszkadzajek, które wymuszają od nas wpuszczanie w obieg kolorowych piłek w określonej kolejności.

mar1

W grze maksymalnie zdobyć możemy trzy gwiazdki. Nie są one nam potrzebne tylko dla czystej satysfakcji, lecz również do odblokowywania kolejnych poziomów, a konkretnej mówiąc pakietów z levelami.

Jeżeli nie mamy wystarczającej liczby symboli, możemy uzyskać dostęp do plansz w inny sposób. Służy do tego wirtualna waluta, którą możemy kupić za prawdziwą kasę. Z racji tego, że w grze nie występują power-upy, ceny mobilnych monet wydają się zbyt wygórowane. 15 złotych za kilkanaście plansz? Przepraszam bardzo, ale to już lekka przesada.

Graficznie Marble Drop nie prezentuje się fantastycznie, ale tablicowo-kredowy klimat ma swój niepowtarzalny urok, który z pewnością wielu z Was przypadnie do gustu. Jeśli chodzi o dźwięki, ciężko cokolwiek o nich napisać. No chyba że jedynie to, iż w ogóle występują.