Manuganu 2 – sequel znanego i lubianego runnera

0
583

Gra mobilna z sympatycznym chłopcem o imieniu Manuganu była swego czasu jedną z najchętniej pobieranych gier w Google Play. Nic zatem dziwnego, że jej autor, Alper Sarıkaya, postanowił zakasać rękawy i stworzyć sequel swojego niezwykle udanego dzieła. Na drugą część przyszło nam czekać niecały rok. Biorąc pod uwagę, że Manuganu 2 potrafi świetnie zająć czas, już teraz mogę napisać, że było warto uzbroić się w cierpliwość.

Fabuła w Manuganu 2 opowiada nam o chłopcu i jego zwierzęcym przyjacielu. Przed rozpoczęciem rozgrywki mamy okazję dowiedzieć się, że obie istotki spędzały ze sobą mnóstwo czasu, wygłupiając się i bawiąc w różnego rodzaju gry. Niestety, szczęśliwi mieszkańcy naszej planety nie spodobali się potworowi zamieszkującemu wnętrze wulkanu, który pewnego słonecznego dnia postanowił porwać towarzysza chłopca i tym samym położyć kres ich wspólnym rozrywkom. Czy uda mu się zrealizować cel w stu procentach? To wszystko – rzecz jasna – zależy od nas, gdyż to właśnie nam przychodzi kierować młodym człowiekiem o oryginalnym, prawdopodobnie plemiennym, imieniu.

To, co zwraca uwagę gracza w menu głównym Manuganu 2, to brak sklepiku z power-upami oraz innymi dodatkami. W platformówkach czy też runnerach jest to raczej nie do pomyślenia i mało który twórca decyduje się na taki ruch. I tak naprawdę w opisywanej grze także znaleźć możemy zakładkę, która pozwala nam wydawać wirtualne pieniążki. Różnica polega jednak na tym, że tutaj zamiast magnesów przyciągających pieniądze bądź jetpacków wyposażyć się możemy jedynie w grafiki dotyczące gry oraz soundtrack.

Gra podzielona jest na rozdziały, które oferują nam plansze osadzone w różnych miejscach. Sterowanie jest proste do bólu, bowiem ogranicza się jedynie do skakania w odpowiednich momentach. W trakcie wykonywania zadania musimy zwracać uwagę na to, aby pod koniec levelu zostać ocenionym na trzy gwiazdki. Aby to osiągnąć, musimy dotrzeć do mety przed upływem podanego czasu i zebrać odpowiednią ilość dużych oraz mniejszych monetek.

W porównaniu z pierwszą częścią, Manuganu 2 nie tylko lepiej wygląda, lecz także oferuje nam znacznie więcej możliwości w kwestii ruchów głównego bohatera, które w tym przypadku mogą odbywać się również pod wodą albo w powietrzu.

Czy jest coś jeszcze o czym wypadałoby napisać? Na pewno musicie wiedzieć, że gra jest całkowicie darmowa, a chcąc wspomóc jej autora, możecie po prostu wyłączyć wyświetlające się w trakcie rozgrywki reklamy. Mogę Was też zapewnić, że nic w Manuganu 2 nie jest nudne, o czym prawdopodobnie przekonacie się bardzo szybko.