Magnetic Balls – człowieku, weź wyluzuj!

0
847

Kiedy uruchomiłem Magnetic Balls i rozsiadłem się wygodnie w fotelu, zapomniałem o otaczającej mnie rzeczywistości. Z trudem też zabrałem się za ten wpis, bo wspomniany tytuł po prostu – ot tak – zamienił mnie w strasznego leniucha. Nie jestem do końca przekonany, czy byłaby to dobra wiadomość w poniedziałek czy środę, ale że mamy już piątek, można z czystym sumieniem wrzucić na luz!

Gra Magnetic Balls – o dziwo – nie zaskakuje wieloma nowymi elementami. Rozgrywka polega w tym przypadku na łączeniu co najmniej trzech kulek w tym samym kolorze. Na górze ekranu znajduje się rozsypanka różnorakich piłeczek, natomiast na dole wystrzeliwane są ich nowe koleżanki. Zaraz, zaraz, czyżby więc miała to być kolejna macz trójka? Dokładnie tak, ale… są w niej pewne nowości.

magnetic

Tytułowe magnetyczne kule to błyszczące, małe przedmioty, jakie na pewno niektórzy z Was kojarzą ze szkolnych bądź podwórkowych zabaw. Łączone piłki wzajemnie się przyciągają, przez co znacznie trudniej umieścić je z dala od siebie, a jednocześnie łatwiej o wykonanie nieco bardziej wymyślnych ruchów. Na początku może się wydawać, że to wszystko kwestia szczęścia, ale nie potrzeba wielu godzin gry, by przekonać się, że doświadczenie także ma w Magnetic Balls spore znacznie.

Chociaż opisywany tytuł kreowany jest przez swoich autorów jako prosta apka na zabicie nudy, interfejs wydaje się być zbyt zagmatwany. Duża liczba przycisków i nie do końca zrozumiałych opcji wydaje się być niepotrzebna. Moim zdaniem, można by było coś z tym chaosem zrobić. Niestety, póki co gracz nie do końca na starcie zdaje sobie sprawę, że w Magnetic Balls możemy grać w różnych światach, a do tego sprawdzać się w kilku poziomach trudności.

magnetic1

Monety zdobywane podczas śrubowania personalnych rekordów umożliwiają kupowanie specjalnych kul. Przydają się one w trudnych sytuacjach, ale – oczywiście – posiadanie ich pokaźnej ilości jest niemalże niemożliwe bez skorzystania z przygotowanych mikropłatności.

Dzięki Magnetic Balls można się zrelaksować i tak naprawdę to powinien być dla Was najlepszy argument, który przemawia za pobraniem tejże produkcji. Kolejnym może być brak limitów żyć i dosyć mała liczba reklam (chociaż i tak można je wyłączyć!).