Mad Super Adventure Battle – dwuwymiarowa walka na arenie

0
545

W dobie nowoczesnych konsol oraz wypasionych komputerów osobistych mało kto pamięta jeszcze o tradycyjnych rozgrywkach na wirtualnych arenach. Niektórzy mogą powiedzieć, że właśnie na tym polega „selekcja naturalna”. Ja natomiast pragnę przypomnieć, że dwuwymiarowe zręcznościówki cały czas potrafią świetnie bawić, a najlepszym dowodem na to może być produkcja Mad Super Adventure Battle.

Mimo że w grze Mad Super Adventure Battle na żadnej planszy nie jesteśmy sami, nie mamy tutaj do czynienia z Multiplayerem w dosłownym znaczeniu. Owszem, gramy tutaj przeciwko innym, albo w drużynie z innymi, ale nasi kompani w grze to po prostu komputerowi zawodnicy. Jeżeli więc chcieliście dołożyć jakiemuś znajomemu z Facebooka, musicie szukać sposobu gdzieś indziej.

Rozgrywka toczy się na kilku mapach, które zawsze wybieramy przed rozpoczęciem nowej zabawy. Chociaż przygotowane plansze wyraźnie się od siebie różnią pod względem wizualnym, konstrukcja jest bardzo podobna – kilka platform do skakania oraz sporo miejsca do tego, by nabić komuś solidnego guza.

Mad Super Adventure Battle chodzi o to, by pokonywać oponentów. Możemy ustawić grę, w której każdy jest zdany na siebie albo też podzielić bohaterów na teamy. Oczywiście, żeby nie było zbyt nudno, oferuje się nam więcej niż tylko jeden rodzaj zabawy. Tylko zatem od nas zależy czy chcemy na mapie zobaczyć wojnę o przetrwanie, na punkty czy po prostu… na czas.

Im więcej rundek rozegramy w Mad Super Adventure Battle (a więc będziemy mieli wyższy poziom doświadczenia), tym lepsze bronie będziemy mieli do dyspozycji. Jeżeli i to Was nie do końca przekonuje, wiedzcie, że w apce znalazło się miejsce dla kilku prześmiesznych postaci, które charakteryzują się niezwykle oryginamy wyglądem.

Zawsze w grach takich, jak ta z tego wpisu, obawiam się sterowania. Chociaż dotykowa konsolka ze strzałkami i kolorowymi przyciskami akcji wydaje się dobrym rozwiązaniem, trzeba się do niej chwilę przyzwyczajać. Na szczęście, nie jest jakaś wyjątkowo skomplikowana, tak więc każdy z Was bez problemu powinien sobie z nią poradzić.