Lyricle – jak dobrze pamiętasz… teksty piosenek?

0
610

Najpopularniejsze bądź klasyczne piosenki pamięta się zazwyczaj dzięki charakterystycznym, niezastąpionym solówkom gitarowym, wokalowi czy też piekielnie dobrej grze na perkusji. W przypadku Lyricle trzeba całkowicie wyłączyć myślenie o melodii i skupić się tylko na słowach danej piosenki. Wydaje się łatwe, jednak możecie być niemal w stu procentach pewni, że wielokrotnie ta niepozorna apka utrze Wam nosa!

Nie do końca wiem, skąd w użytkownikach Google Play tak duża niechęć do mobilnego muzycznego quizu. Szczerze mówiąc, wydawało mi się, że produkcja w stylu Lyricle ma większe szanse na stanie się hitem, niż kolejna układanka czy zręcznościówka. Cóż, w gust ludzi trafić nie jest łatwo, a spora ilość mikropłatności na pewno nie pomaga w zdobyciu popularności.

lyri1

Niestety, muszę przyznać, że pod względem dodatkowych płatności Lyricle również i mnie bardzo zawiodło. Owszem, zabawa polegająca na zgadywaniu wokalistów piosenek na podstawie tekstów bardzo mi się spodobała. Nie rozumiem jednak, dlaczego tylko kilka kategorii na krzyż można udostępnić za darmo. Jestem w stanie zrozumieć jedynie kupowanie power-upów. Te przecież nie są konieczne do zabawy i mogą je nabywać tylko najbardziej zainteresowani.

Jak zapewne już się tego domyśliliście, w Lyricle rywalizujemy z internautami bądź też naszymi znajomymi. Każdy pojedynek składa się z pięciu rund, podczas których zgadujemy wokalistę (bądź zespół) i zarabiamy punkty. Im szybciej udzielimy poprawnej odpowiedzi, tym więcej „oczek” zyskamy. Oczywiście, zwycięzcą zostaje ten, kto lepiej poradzi sobie ze wszystkimi wyzwaniami.

lyri

Na pewno każdy znajdzie w Lyricle coś dla siebie. Mamy tutaj dostęp do utworów, które są najpopularniejsze w ostatnim czasie, a także do prawdziwych klasyków różnych gatunków i dziesięcioleci. Niestety, tak jak już pisałem, tylko nieliczne z kategorii dostępne są za darmo, co jest dość irytujące.

Nie mam najmniejszego powodu, by narzekać na wygląd apki czy też na pomysł, dzięki któremu powstała. Jak na moje oko, kilka niewielkich zmian może doprowadzić do tego, że Lyricle stanie się wyjątkowo lubiane i cenione. Ale, ale – autorzy tej produkcji muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wolą skupić się na zarabianiu pieniędzy, czy uszczęśliwianiu ludzi.