Lunar Racer – wyścigi w kosmicznym wydaniu

0
555

Każdy z nas zastanawia się jak będzie wyglądać przyszłość. Niektórzy widzą w niej latające pojazdy, inni fruwające, przenośne domy, a jeszcze inni kolonizację kosmosu na wielką skalę. Jedną z futurystycznych wizji znajdziecie w grze Lunar Racer, wyścigówce opowiadającej o rywalizacji na różnych obiektach Układu Słonecznego.

Lunar Racer daje nam okazję sprawdzić się w roli kierowcy nowoczesnego samochodu, który bierze udział w swego rodzaju kosmicznej Formule 1. Naszym celem jest zajmowanie jak najlepszych miejsc w poszczególnych wyścigach, by móc po pewnym czasie dostać przepustkę na zupełnie nowe planety. W niektórych przypadkach wystarczy zdobycie drugiego miejsca na podium, ale często zdarza się tak, że nie ma innej opcji jak zwyciężyć.

lunar

Przed rozpoczęciem poważnej rywalizacji trzeba przejść przygotowany tutorial. Spokojnie, długo on nie trwa, a naprawdę pozwala zapoznać się z systemem rozgrywki. To dzięki niemu dowiadujemy się jak robić back flipy, front flipy i tym podobne wariacje, a także mamy okazję zapoznać się z power-upami i innymi dodatkami.

Wyścigów do ukończenia mamy w Lunar Racer całe mnóstwo. Zaczynamy od stacji kosmicznej, by następnie mieć okazję rywalizować na naszym ziemskim księżycu, księżycach Jowisza, Marsa i tak dalej. W każdym etapie nie chodzi tylko o ukończenie wyścigu, lecz także zbieraniu specjalnej kosmicznej waluty w fioletowym kolorze.

lunar1

Pieniążki zdobyte w grze możemy wydawać w zakładce Garaż. Dostajemy w niej szansę rozbudowania wyglądu zewnętrznego naszego pojazdu oraz innych ważnych elementów odpowiedzialnych za osiągi naszej bryki.

Sterowanie w grze Lunar Racer opiera się na wszystkim, co tylko możliwe. Do jazdy wykorzystujemy ekran dotykowy, natomiast do wszelkiego rodzaju wywijasów w powietrzu – akcelerometr. Początkowo myślałem, że będzie tego zbyt dużo, by móc to spokojnie ogarnąć. Okazało się jednak, iż jest to całkiem dobre rozwiązanie.

Grafika zastosowana w apce niczym specjalnym się nie wyróżnia. Ot, kolejna wyścigówka w dwuwymiarze, dzięki której możemy miło spędzić kilkanaście minut albo trochę dłużej…