Loco Loco – a myślałem, że ciuchcia jest „lepsiejsza”!

0
553

Marzenia z dzieciństwa o własnej kolejce elektrycznej mogą się spełnić dzięki produkcji mobilnej Loco Loco. Niestety, produkcja nie należy do wyjątkowo udanych. Niby jest w niej wszystko potrzebne do szczęścia, a tak naprawdę nie ma nic. A winne temu są przede wszystkim błędy. Nie, masa błędów!

Lepiej spodziewać się mniej i być mile zaskoczonym, niż później totalnie się zawieść. Szkoda tylko, że w przypadku Loco Loco kompletnie o tym zapomniałem i od samego początku opisywana gra popsuła mi humor, zamiast go poprawić, do czego zdecydowanie mogłaby być zdolna.

lolo

Akcja produkcji rozgrywa się w kolorowym świecie stworzonym z myślą o najmłodszych. Jest w nim cała masa barwnych miejsc, a przede wszystkim mieszkają w nim urocze, pluszowe misie. Zgadnąć nietrudno, że to właśnie one są pasażerami wirtualnej kolejki, a naszym celem jest ich przewiezienie. Im więcej sprzedanych biletów, tym lepiej. Podstawy ekonomii, co nie?

Główny problem, przed jakim stoimy w Loco Loco, to deficyt torów kolejowych. Ciuchcia przecież na czymś musi się poruszać, a – niestety – twórcy gry postanowili ich budowę pozostawić nam. Sprawa nie jest prosta z kilku względów. Po pierwsze, do tworzenia niezbędne są materiały, a te nie występują w nieograniczonej ilości. Po drugie, całkowicie popsuto tu sterowanie, przez co nie mamy prawa dobrze się bawić!

Loco Loco do ukończenia jest kilkadziesiąt poziomów, w których – w zależności od osiągniętego rezultatu – zdobywamy od jednej do trzech gwiazdek. Wszystko było jak najbardziej okej, gdyby nie to, że klawisz cofania ruchów potrafi w trakcie rozgrywki po prostu zaginąć, a samo kierowanie mobilnymi budowniczymi absolutnie nie jest intuicyjne. Ba, potrafi nawet nieźle wkurzyć, bo jego mechanika – co tu dużo mówić – jest całkowicie pozbawiona logiki.

Wydawało mi się na początku, że Loco Loco skradnie moje serce oprawą graficzną. Jest totalnie na odwrót. Interfejs pełen dużych, nieproporcjonalnych i nieestetycznych elementów prezentuje się po prostu brzydko. Nie ratuje go nawet całkiem ładnie prezentujący się wygląd pola rozgrywki. Gra z tego na pewno nie może być zaliczana do tych ładniejszych.