Locker Master – mistrzu, zablokuj mi smartfona!

0
656

Szukacie fajnej aplikacji, która zmieni wygląd ekranu blokowania w Waszym smartfonie? Nie lubicie bawić się różnymi launcherami, a przy tym staracie się być oszczędni w kwestii wolnego miejsca w pamięci urządzenia? Może dotyczyć Was tylko jedna z podanych sytuacji albo obie, a i tak prawdopodobnie nie będziecie narzekać na to, co oferuje program Locker Master

Największą zaletą Locker Master jest przede wszystkim to, że możemy korzystać z niego bez konieczności instalowania jakiegokolwiek launchera. W Google Play znaleźć można wiele podobnych programów, jednak tak naprawdę tylko nieliczne z nich są samodzielnym tworem, który jest w stanie zaoferować nam to, co powinien.

Oczywiście, po zainstalowaniu na swoim urządzeniu opisywanej aplikacji nie możemy od razu zastosować kilkudziesięciu różnych motywów. Najpierw wybraną przez nas skórkę musimy pobrać. Na pewno nie jest to do końca wygodne, ale za to pozwala nam zachować sporo miejsca w smartfonie i – co najważniejsze – daje nam możliwość zachowania tylko tych elementów, które faktycznie nas interesują.

Tematyka dostępnych „lockerów” jest bardzo różna. Autorzy Locker Master przygotowali zarówno coś dla miłośników motoryzacji, astronomii, jak i osób, które interesują dużo bardziej barwne klimaty: z serduszkami, kucykami czy rysunkowymi postaciami. Warto jednak pamiętać, że podczas wybierania ekranu nie należy kierować się tylko i wyłącznie efektami wizualnymi, lecz zwracać także uwagę na poziom trudności odblokowywania urządzenia.

Mimo iż na pierwszy rzut oka nie ma w Locker Master dwóch takich samych elementów, wszystkie narzędzia blokowania mają ze sobą kilka cech wspólnych. Przede wszystkim dostępne są w nich dwa wysuwane paski boczne, które umożliwiają nam włączanie popularnych aplikacji oraz korzystanie z programów uruchomionych w tle. Każda ze skórek wydaje się też wyświetlać informacje o godzinie i dacie, ale w tej kwestii myślę, że można znaleźć kilka wyjątków.

Choć żaden launcher nie jest do obsługi programu potrzebny, nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z tego typu apki wraz z Locker Masterem. Dowód? W ustawieniach dzieła studia Qiigame dostępną mamy opcję zapisywania domyślnego programu upiększającego, dzięki czemu po odblokowaniu ekranu nie wyświetla się domyślna androidowa nakładka.

Lockery dostępne w apce prezentują się bardzo dobrze. Szkoda tylko, że nie wszystkie z nich są dobrze zrobione pod względem jakości, przez co nie zawsze można z nich skorzystać na urządzeniu z dużym wyświetlaczem.