A Little War – mała wojna, a ofiar wiele!

0
603

Niech nie zrazi Was sam tytuł. A Little War wcale nie jest aplikacją opowiadająca o poczynaniach małej grupki żołnierzy, która staje do walki z jeszcze mniej licznym gronem przeciwników. To naprawdę godna uwagi produkcja, gdzie wszelkiej maści wojowników spotkać można na każdym kroku, a jedna bitwa potrafi przynieść nawet i kilkadziesiąt wirtualnych ofiar!

Akcja gry A Little War nie rozgrywa się we współczesnym świecie. Widać to po wyposażeniu głównych bohaterów, którzy zamiast karabinów korzystają z mieczy, a na głowach nie mają nowoczesnych hełmów, natomiast noszą ciężkie żelazne zbroje, jakich nie uniosłaby pewnie większość mężczyzn żyjących w XXI wieku.  Sami przeciwnicy także na nowoczesnych mi nie wyglądają. Ba, śmiem wątpić, czy w ogóle pochodzą z naszej planety, biorąc pod uwagę, że ich kolor skóry jest zielony, a wystające im z ust ostre kły są większe od roweru miejskiego.

Na każdej planszy w opisywanej produkcji przychodzi nam stoczyć pojedynek z grupą wrogów, której dowodzi większy osobnik. Do dyspozycji początkowo mamy tylko garstkę podopiecznych, ale z czasem możemy tę liczbę powiększyć. Oczywiście, wykorzystując do tego wirtualną walutę.

Do zwycięstwa wcale nie potrzebujemy wyeliminowania każdej negatywnie nastawionej do nas jednostki. Wystarczy jedynie pozbyć się dowódcy przeciwników, aby misja zakończyła się powodzeniem. Działa to w obie strony, tak więc musimy pamiętać o tym, by bacznie obserwować stan zdrowia także i naszego „szefuncia”.

Gra podzielona jest na plansze. Nie wiem dokładnie, ile ich jest, ale na pewno nie będziecie narzekać na brak zajęcia. Szczególnie, że do każdego levelu można wrócić sobie w dowolnej chwili, a zdobycie maksymalnej noty na wszystkich planszach jest wyzwaniem godnym prawdziwego mistrza strategii.

A Little War znalazło się miejsce dla mikropłatności. Korzystanie z nich znacznie ułatwia rozgrywkę, ale i bez wydawania prawdziwych pieniędzy powinniście sobie bez problemu poradzić.

Jeśli chodzi o audiowizualne aspekty aplikacji, pochwalić warto zarówno dźwięki, jak i wygląd. Według mnie, znakomicie pasują do tematyki gry i bez dwóch zdań nazwać je można sporą zaletą A Little War.