Little Red Riding Hood – androidowa przygoda Czerwonego Kapturka

0
513

Jestem świecie przekonany, że nie ma wśród Was osoby, która nie zna bajki o Czerwonym Kapturku. Spokojnie, nie zamierzam Wam jej opowiadać po raz kolejny. Chcę tylko zaprezentować Wam fajną zręcznościówkę o nazwie Little Red Riding Hood, w której wspomniana bohaterka historyjki dla dzieci odgrywa bardzo ważną rolę.

Akcja gry Little Red Riding Hood toczy się w świecie znanym z bajki o Czerwonym Kapturku. Mówiąc najprościej, rozgrywa się w lesie, gdzie na każdym kroku spotkać można złe lub dobre zwierzątka. Choć czasy dzieciństwa mam już dawno za sobą, apka wyjątkowo przypadła mi do gustu. Dlaczego? Myślę, że znajdziecie w tym wpisie kilka odpowiedzi na to pytanie.

hood

Jak się zapewne domyślacie, w grze kierujemy dziewczynką ubraną w czerwony strój uszyty przez jej mamę. Każda plansza składa się z kilku bądź kilkunastu kręcących się kół obrośniętych drzewami. Naszym zadaniem jest dotrzeć do ostatniego z nich, zbierając po drodze jabłuszka, płatki białych kwiatów (to chyba nie śnieg, prawda?) i uwalniając uwięzione w klatce króliczki.

Ruchome elementy leveli nie są jedynymi przeszkodami w grze. Wśród przeszkadzajek występujących w Little Red Riding Hood znaleźć można także pająki, nietoperze oraz – co raczej łatwe do przewidzenia – wrogo nastawione do nas wilczury.

Gra oferuje nam kilkadziesiąt poziomów do przejścia, które składają się na 5 rozdziałów. Do odblokowania drugiego i każdego kolejnego potrzebna jest określona liczba zerwanych jabłek oraz uratowanych zwierzątek.

Sterowanie w Little Red Riding Hood zostało ograniczone do minimum. Wszystko załatwiamy tutaj, dotykając ekranu w momencie, w którym chcemy, by główna bohaterka wykonała skok. Wiem, apka wydaje się być dziecinnie prosta. Możecie mi jednak wierzyć, że potrafi dać w kość nawet i doświadczonemu graczowi.

Jedną z największych zalet Little Red Riding Hood jest bez wątpienia oprawa audiowizualna. Malowniczy wygląd gry cieszy oko, jak mało co, natomiast zastosowane w apce efekty dźwiękowe znakomicie spełniają swoje zadanie, umilając nam każdą spędzoną nad nią minutę.